شریک زندگی شما آن عادتی را دارد که به طور مداوم شما را به عصبانی می کند. شاید به خاطر رها شدن مو در سراسر دستشوی حمام، یا انباشتن فنجان های قهوه و پاکت های مواد غذایی در ماشین باشد. Two Power Rangers holding their helmets saying,

هر چه که باشد، به نظر نمی رسد که به همین حالت رها کنید و این شما را آزار می دهد. اکنون باید با شریک زندگی خود روبرو شوید و به او بفهمانید.

بنابراین چگونه می توانید به این گفتگو برسیم؟

کمی از خود بازتاب نشان دهید

قبل از اینکه عادت همسرتان را در مرحله اول مطرح کنید، این سوالات را در نظر بگیرید:

  • آیا عادت آنها اینقدر بد است؟

  • آیا بیش از حد واکنش نشان می دهید؟

  • آیا شما یک فرد کنترل کننده هستید؟

  • آیا چیز دیگری شما را آزار می دهد که باعث می شود به راحتی اذیت شوید؟

قبل از نتیجه گیری سریع مبنی بر اینکه چه چیزی آزاردهنده است، تعصبات خود را در نظر بگیرید و در مورد کارهایی که انجام می دهید که ممکن است آنها را آزار دهد، بازخورد داشته باشید. two dogs laying on a couch, one dog is wagging their tale on the other dog's head.

آنها را شرمنده نکنید

برای شریک زندگی شما ممکن است خجالت آور باشد که متوجه شود شما از عادت او ناراحت هستید. این ممکن است باعث ایجاد احساس شک به خود و بی کفایتی شود، به خصوص زمانی که این چیزی است که آنها هرگز آن را آزاردهنده تلقی نکرده اند. girl in front of closet saying to someone (not pictured)

این احتمال وجود دارد که شریک زندگی شما حتی از عادت خود آگاه نباشد، یا این که شما را آزار می دهد، بنابراین این نکات را در نظر داشته باشید:

  • مراقب لحن خود باشید - با آرامش به موضوع نزدیک شوید و مودب باشید. سر شریک زندگی خود فریاد نزنید

  • مراقب کلمات خود باشید - از گفتن کلمات آزاردهنده خودداری کنید، مثل "تو نفرت انگیزترین فرد هستی!"

  • در خلوت صحبت کنید - عادت انها را در حضور خانواده و دوستان مطرح نکنید.

  • زمان مناسب را پیدا کنید - آن را به تعویق نیندازید، زمانی را پیدا کنید که هر دو تنها باشید و مشغول نباشید.

از تعمیم بپرهیزید

"تو هرگز رختخواب را مرتب نمی کنی!"

"تو همیشه ظرف های کثیف را در سینک می گذاری!"

استفاده از همیشه یا هرگز اتهامی است. این موضوع حواس شریک زندگی شما را از موضوع منحرف می کند و می تواند او را حالت تدافعی قرار دهد و از یک نکته منطقی که ممکن است داشته باشید دور کند.

همچنین ممکن است درست نباشد. این منصفانه نیست که به شریک زندگی خود بگویید که او همیشه کار بدی انجام می دهد، اگر این کار را فقط گاهی اوقات انجام می دهد. A man staring at another man in an office environment saying

توضیح دهید که چگونه بر شما تأثیر می گذارد

به آنها بفهمانید که چگونه عادتشان بر شما تأثیر می گذارد، به آنها کمک می کند تا با دیدن فراتر از عادات معمول خود، آن را برطرف کنند. این به آنها اجازه می دهد عواقبی را ببینند که ممکن است فکر نکرده باشند.

به عنوان مثال: اگر شریک زندگی شما سیگار می کشد (یکی از سخت ترین عادت ها برای ترک کردن) به او بگویید که به او اهمیت می دهید و نگران سلامتی او هستید، برای زندگی او ارزش قائل هستید و می خواهید تا زمانی که ممکن است سالم باشد.

یا:

شریک زندگی شما عادت آزاردهنده ای به پوشیدن کفش های کثیف در داخل خانه دارد و به ندرت آن ها را پشت در در می آورد. توضیح دهید که زمان زیادی را صرف تمیز کردن کف‌ها می‌کنید و برای داشتن فضای نشیمن تمیز ارزش قائل هستید.

"چرا" را در نظر بگیرید

ممکن است یک دلیل زمینه‌ای وجود داشته باشد که باعث ایجاد آن عادتی شود که شما را آزار می‌دهید. می‌توانید با پرسیدن دلیل انجام این کار، آن را با همسرتان در میان بگذارید.

اگر فکر می کنید که این عادت ممکن است ناشی از چیز دیگری باشد، به جای خود عادت، در مورد علت اصلی آن سوال بپرسید.

سناریو:

جون هنگام تماشای تلویزیون با دوست پسرش اریک، پای خود را به شدت می لرزاند. اریک آن را آزاردهنده می‌داند، زیرا حواسش را پرت می‌کند. A man sitting on a couch holding up his fist in annoyance

Quiz

اریک چه می تواند به جون بگوید وقتی او عادت تکان دادن پاهایش را دارد ؟

انجام دهیم

Two people watching a movie together. One says to the other,

اکنون شما آماده اید که در مورد آن عادت آزاردهنده با شریک زندگی خود صحبت کنید! به یاد داشته باش:

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte