پیشگیری از بارداری چیست؟

Byte Author Uploaded Image

پیشگیری از بارداری ، همچنین به عنوان کنترل بارداری شناخته می شود، معمولاً برای کمک به برنامه ریزی و پیشگیری از بارداری استفاده می شود. دلایل دیگری که ممکن است از پیشگیری از بارداری استفاده شود شامل پیشگیری از بیماریهای مقاربتی، تغییر و تبدیل یا تنظیم دوره عادت‌های ماهوار، یا کمک به علائم برخی شرایط، مانند PCOS.

دلیل هرچه باشد، انواع مختلفی از پیشگیری از بارداری وجود دارد - مشکل است همه را اینجا بگنجانیم! روش های عمومی شامل جلوگیری (یعنی کاندوم) ، هورمونی (یعنی قرص) ، IUD (دستگاه کوچک) و عقیم سازی (یعنی روش های جراحی) است.

Byte Author Uploaded Image

اگر در یک رابطه جنسی فعال هستید، گفتگو با همسرتان در مورد داروهای ضد بارداری مهم است. استفاده از نوع محافظت مناسب می تواند در پیشگیری از بیماریهای مقاربتی و بارداری های بدون برنامه کمک کند.

داشتن آن مکالمه می تواند ترسناک و ناراحت کننده باشد. اما لازم نیست که باشد! در باره نکاتی در مورد صحبت با شریک زندگی خود در مورد داروهای ضد بارداری در ادامه مطلب بخوانید. 

قبل از گفتگو

Byte Author Uploaded Image

تحقیق خود را انجام دهید

جوانب مثبت و منفی انواع مختلف پیشگیری از بارداری را بدانید. تصمیم بگیرید کدام یک را ترجیح می دهید و دلایل اصلی ترین انتخاب خود را بدانید.

برای زمان مناسب برنامه ریزی کنید

زمانی که هر دو مشغول نیستید و مشغول کارهای دیگر نیستید، زمانی را برای صحبت انتخاب کنید. درست قبل از رابطه جنسی بهترین زمان برای مطرح کردن آن نیست. در عوض، مدتی قبل از برقراری رابطه جنسی مکالمه داشته باشید تا هنگام رابطه جنسی، شما محفوظ باشید.

در حین مکالمه

Byte Author Uploaded Image

دلایل خود را بیان کنید

در مورد اینکه چرا محافظت برای شما مهم است و چرا مهم است که با هم در مورد آن صحبت کنید، صریح و صادق باشید. گزینه هایی را که تحقیق کرده اید به اشتراک بگذارید.

درخواست پشتیبانی کنید

چه چیزی از شریک زندگی خود نیاز دارید؟ آیا از آنها می خواهید که از کنترل بارداری استفاده کنند؟ یا شاید برای پرداخت آن به کمک نیاز دارید. به شریک زندگی خود اطلاع دهید که شما به چه چیزی نیاز دارید و از درخواست پشتیبانی نترسید. به آنها یادآوری کنید که استفاده از روش جلوگیری از بارداری به نفع هردوی شماست.

دیدگاه شریک زندگی خود را دریافت کنید

آیا آنها با روش خاصی تجربه مثبت یا منفی داشته اند؟ در مورد نگرانی های آنها صحبت کنید. اگر شریک زندگی شما مخالف استفاده از محافظت است، دلایل خود را بار دیگر به روشنی بیان کنید و به آنها بگویید که اگر از محافظت استفاده نشود، شما رابطه جنسی نخواهید داشت. در پایان، اطمینان حاصل کنید که در مورد نوع محافظتی که هر دو از آن راحت هستید به توافق رسیده اید. 

سوال

شریک زندگی شما با روشی که می خواهید شروع به استفاده از آن کنید ، تجربه منفی داشته است. چگونه باید پاسخ دهید؟

به یاد داشته باشید

Byte Author Uploaded Image

متوجه لحن صحبت خود باشید

آن را مثبت نگه دارید و از عبارات "من" استفاده کنید. در مورد فواید ضد بارداری برای هر دوی شما صحبت کنید. و از قضاوت کردن بپرهیزید.

به شریک زندگی خود گوش دهید

توجه داشته باشید که این ممکن است گفتگوی راحتی برای شریک زندگی شما نباشد. بنابراین آماده شنیدن و پاسخ دادن به سوالات شریک زندگی خود باشید.

هر چیزی را تصور نکنید

درباره آنچه همسرتان در مورد کنترل بارداری می داند یا ترجیحات او پیش‌گمان نباشید.

سوال

از بین موارد زیر ، بهترین راه برای شروع مکالمه در مورد پیشگیری از بارداری چیست؟

انجام دهیم

Byte Author Uploaded Image

اگر در یک رابطه جنسی فعال هستید، پیشگیری از بارداری برای جلوگیری از بیماریهای مقاربتی و بارداری های برنامه ریزی نشده ضروری است.

اگر با همسرتان در مورد وسایل پیشگیری از بارداری صحبت نکرده اید ، وقت آن مکالمه است!

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده