اگر از مکتب فارغ التحصیل شده اید یا هنور مشغول تحصیل هستید و علاقه زیادی به تکنالوژی دارید، اما نمی دانید که کدام رشته برای شما مناسب است،پس نگران نباشید در پایان این بایت، می‌توانید بهترین حرفه را در زمینه تکنالوژی انتخاب کنید.

قبل از انتخاب شغل در تکنالوژی، باید بدانید تکنالوژی چیست و شامل کدام زمینه شغلی است، اما مهمترین سوال این است که چرا باید شغلی را در زمینه تکنالوژی انتخاب کنم.

انتخاب شغل

حرفه تکنالوژی چیست و شامل کدام زمینه شغلی است؟

شغل تکنالوژی نقشی است که در آن شما مسئول استفاده از ابزارها و برنامه‌ها برای تکمیل پروژه های تکنالوژی خواهید بود.

مشاغل تکنالوژی  به متخصصان این فرصت را می‌دهد که در بسیاری از صنایع، از جمله مراقبت های بهداشتی و تجاری کار کنند. مشاغل مربوط به تکنالوژی را می‌توان در چندین محیط کاری، از جمله استارتاپ های سریع، شرکت های تکنالوژی نو آور و بخش های کوچک تکنالوژی اطلاعات دنبال کرد.

انتخاب شغل

مشاغل دارای مدرک تکنالوژی تخصصهای مختلفی از جمله برنامه نویسی، مدیریت داتا‌ها و امنیت اطلاعات را ارائه می‌دهند. متخصصان فناوری معمولاً در محیط اداری کار می کنند و بیشتر وقت خود را در مقابل کامپیوتر می‌گذرانند.

سوال

حرفه تکنالوژی شامل کدام زمینه شغلی است؟

شغل های برتر تکنالوژی

  • برنامه نویسی کامپیوتر

برنامه نویسان کامپیوتر برای ایجاد موفقیت آمیز کامپیوترها، نرم افزارها و سایر برنامه‌ها، کد می نویسند. برنامه نویسان معمولاً برای شروع به مدرک کارشناسی نیاز دارند و اغلب چندین زبان برنامه نویسی مختلف را یاد می‌گیرند.

برنامه نویسان کامپیوتر نرم افزار را طراحی، توسعه و آزمایش می‌کنند و اطمینان می دهند که نرم افزار به بهترین شیوه ها در عملکرد، قابلیت اطمینان و امنیت پایبند است. برنامه نویسان کامپیوتر می‌توانند در توسعه برنامه های تلفن همراه، برنامه نویسی بازی های ویدئویی، برنامه نویسی وب سایت ها و موارد دیگر فعالیت کنند.

پروگرامر

  •  کامپیوتر ساینس

علوم کامپیوتر شامل طراحی و پیاده سازی نرم افزارها، برنامه‌ها و سخت افزارهای کامپیوتری است. دانشمندان کامپیوتر با استفاده از تکنالوژی جدید و طراحی های بهتر رویکردهای جدیدی را برای محاسبات ایجاد می‌کنند. این متخصصان نیاز به مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند.

دانشمندان کامپیوتر از تکنالوژی برای حل مشکلات و آماده شدن برای آینده استفاده می کنند. آنها همچنین نرم افزارهایی را برای ایجاد برنامه های کاربردی می‌نویسند و برنامه ریزی می کنند. با این حال، تمرکز اصلی آنها اعتبارسنجی و توسعه مدل هایی برای تعامل بین مردم و کامپیوترها یا نرم افزارها و دستگاه‌ها است.

پروگرامر

  • مدیریت پایگاه داتاها

مدیران و مدیران پایگاه داتاهابا حجم زیادی از داتاها کار می‌کنند. این متخصصان داتاها را برای استفاده بعدی سازماندهی و ذخیره می‌کنند. مدیران پایگاه داتاها نیز باید اقدامات امنیتی را برای حفظ امنیت داده های مشتریان خود ایجاد کنند. مشاغل سطح ابتدایی در مدیریت پایگاه داتا معمولاً به مدرک کارشناسی نیاز دارد.

داتاها

  • فناوری اطلاعات

مخفف IT "فناوری اطلاعات'' است. مشاغل فناوری اطلاعات موقعیتی در زمینه های نرم افزار کامپیوتر، سخت افزار، ذخیره/بازیابی داتاها و پشتیبانی کامپیوتر است. فناوری اطلاعات یک صنعت با رشد سریع است که مشاغل پردرآمد و رشد شغلی زیادی را ارائه می دهد.

IT

سوال

سه شغل برتر تکنالوژی نام ببرید؟

کدام حرفه تکنالوژی برای من مناسب است؟

با همه این تکنالوژی های پیشرفته، نیاز بیشتری به متخصصانی وجود دارد که بتوانند سرورها، سیستم‌ها و نرم افزارها را کار کنند. اگر شما یکی از افراد زیادی هستید که به این زمینه رو به رشد علاقه مند هستید، ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که "کدام شغل علوم کامپیوتر برای من مناسب است؟" این یک سوال بزرگ است زیرا چیزهای زیادی برای انتخاب وجود دارد هنگامی که ایده‌ای در مورد زمینه های مورد علاقه خود دارید، می توانید با بهترین درجه علوم کامپیوتر که متناسب با نیازهای شما است، برای آن حرفه آماده شوید.

تکنالوژی

انجام دهیم

 

هنگامی که بهترین مسیر شغلی را در زمینه تکنالوژی انتخاب کردید، گام بعدی یادگیری اصول آن رشته است و می‌توانید این کار را با گذراندن دوره های آنلاین انجام دهید.

انتخاب شغل

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده