چگونه صنعت مد می تواند پایدارتر باشد؟

A woman asking,

صبر کن، می دانم ماشین و غذای من مشکل دارد، اما تو به من می گویی الان باید نگران لباسی باشم که می پوشم؟

ممم، بله، متاسفم که این خبر را منتشر کردم. اما ما می توانیم این را برطرف کنیم.

باشه منو بزن

A woman saying,

در مورد تاثیر لباس هایمان چه چیزهایی باید بدانم؟

  1. این بخش بزرگی از بحران آب و هوا است، چیزی بین 4 تا 8 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی.

  2. حدود ⅓ وزن لباس ما مواد شیمیایی است. و این مواد شیمیایی به خوبی مدیریت نمی شوند، به این معنی که به رودخانه ها و اقیانوس های ما ختم می شوند.

  3. فیبر غالب در لباس‌های امروزی ما پلی استر است، یک پلاستیک مبتنی بر سوخت فسیلی که میکروپلاستیک‌ها را در سراسر جهان و حتی بدن ما می‌ریزد. 

  4. پوشاک یک بخش پیشرو در کودکان و کار اجباری است. 

چی؟ چگونه به این راه رسید؟

این یک چیز کوچک به نام فست مد است.

A definition of fast fashion: inexpensive clothing produced rapidly by mass market retailers in response to the latest trends

به Shein، Boohoo، Zara، H&M فکر کنید... این یک مدل کسب و کار است که فقط در بیست سال گذشته پرجمعیت شده است. هزاران گرایش جدید را به طور مداوم معرفی می‌کند، به طوری که ما لباس‌ها را چیزی می‌دانیم که همیشه تغییر کند، به جای محصولاتی که سال‌ها از آن لذت ببریم و از آن استفاده کنیم.

برای به دست آوردن همه آن لباس‌های ارزان قیمت، شرکت‌ها هزینه‌ها را کاهش می‌دهند و رقابت‌های جهانی را برای یافتن مکان‌هایی پیدا می‌کنند که از منابع طبیعی و انسانی می‌توان بهره برد، به راه انداخت.

اوه آیا باید در مورد همه خریدهایم احساس گناه کنم؟

نه، نباید!

A man in a court room wearing a hoody. He gives the peace sign, while jurors behind him hold up

همه تبلیغات و پیام‌هایی که در معرض آن قرار می‌گیرند را در نظر بگیرید که به شما می‌گوید: «من را بخر، مرا بخر، مرا بخر!» رسانه های اجتماعی و اقتصاد توجه به دلارهای تبلیغاتی با این پیام ساخته شده اند. بنابراین تقصیر شما کاملاً دور است. و علاوه بر این، احساس گناه چیزی را حل نمی کند.

خب پس راه حل چیست؟

قانون گذاری!

Nancy Pelosi at the US House of representatives. She holds a gavel at the speaker's chair.

شرکت هایی را که شما را در مورد "مد پایدار" مطرح می کنند را فراموش کنید. آنها ممکن است فقط سعی کنند چیز دیگری را به شما بفروشند. و ایجاد مد رشد درخت نیست!

تولید پوشاک همیشه تاثیر دارد، و در حال حاضر، هیچ یک از این کلمات تنظیم نشده است، و اصطلاح "مد پایدار" را بی معنی می کند.

در عوض، کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم تصویب قانونی است که شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا به شیوه‌ای کمتر تأثیرگذار عمل کنند. این همان چیزی است که قانون مد در نیویورک در حال پیشرفت است.

این مانند کاری است که کالیفرنیا در تنظیم استانداردهای بهره وری سوخت در بخش خودرو انجام داد. مانند داورانی که قوانین را برای تمیز کردن یک ورزش به روز می کنند، گفتند که اگر می خواهید یک ماشین در کالیفرنیا بفروشید باید از این به بعد این استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنید. و پس از آن، ما ظهور تسلا و بقیه صنعت را داریم که به خودروهای الکتریکی روی می آورند.

ما می توانیم همین کار را برای صنعت مد انجام دهیم.

اما من قانونگذار نیستم، پس آیا می توانم کاری انجام دهم؟

بله، شما می توانید!

اگر ممکن است اتفاق بیفتد، با قانونگذاران خود تماس بگیرید.

ارتباط فردی مهم است و می‌توان تنها چیزی باشد که بگذرد، لوایحی را به قانون تبدیل کند، و برخی از بزرگ‌ترین چالش‌های ما را حل کند. 

ببینید قانونگذاران شما چه کسانی هستند. گوگل برای این کار بسیار مفید است!

در هر کجای دنیا هستید، با آنها تماس بگیرید، یا اگر جم شما نیستید، به آنها ایمیل بزنید یا توییت کنید. به آنها که مؤلف آنها هستند (م، رئیس آنها) و می توانند قوانین مربوط به اقدام آب و هوا برای صنعت مد را ببینند.

A woman in a clothing shop dancing. The text reads,

انجام دهیم

A woman dancing to the text

همین مشکلات دنیا حل شد!

بسیار خوب، نه دقیقاً... اما تحت فشار قرار دادن قانونگذاران برای تصویب قوانین مدید پایدار، گامی در جهت اقدام به اقدام اقلیمی است.

می توانید بیشتر بدانید؟

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده