همه ما در برهه ای از زندگی، کنترل وقت را از دست داده ایم - چه دیر رسیدن به جایی، چه وقت تمام شده هنگام تلاش برای به پایان رساندن یک پروژه مهم، یا حواس پرتی وقتی که باید تمرکز کنیم.

Flaticon Icon

مدیریت زمان به طور طبیعی برای همه به وجود نمی آید اما روش هایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا کنتر برنامه خود را داشته باشید و درکارهای خود جلوتر بروید!

پیگیری موارد مهم

اگر بدانیم که چه کارهایی باید انجام دهیم، اولویت بندی به ما اجازه می دهد تا روی مهمترین وظایف پیش روی خود تمرکز کنیم. این به ما کمک می کند کارهایی را که باید انجام دهیم و کارهای که خوب است انجام دهیم را مرتب کنیم.

پر کردن برنامه خود با کارهایی که لزوماً نیازی به انجام آنها نداریم زمان کمتری برای انجام کارهای ضروری باقی می گذارد.

Byte Author Uploaded Image

کلید اصلی سازماندهی است

تنظیم اولویت های ما شامل تعیین جدول زمانی واقعی برای انجام وظایف است. نوشتن چیزهای که باید انجام شوند به ما کمک می‌کند یک تصویر از کارهایی که باید انجام شود داشته باشیم.

به طور مثال: نوشتن یک مقاله برای مکتب.

مراحل:

  • موضوعی را انتخاب کنید

  • تحقیق کنید

  • بحث و جدل بسازید

  • مقاله را بنویسید

  • منابع را اضافه کنید

  • ویرایش کنید

تعیین زمان برای هر مرحله به شما کمک می کند کار خود را مدیریت کنید، بنابراین می توانید مقاله را به موقع کامل کنید. این در آخرین لحظه احتمال عجله شما را کاهش می دهد.

Byte Author Uploaded Image

کنترل زمان

آیا تا به حال اینطور شده است که مدتی کاری را انجام داده باشید و سپس متوجه وقت شده باشید و فکر کرده باشید این همه وقت کجا رفته است؟ تنظیم زمان سنج ها به ما کمک می کنند تا در تعیین مدت زمان مورد ضرورت در برای تکمیل کارها هوشیار باشیم، که این می تواند به ما کمک کند در مورد زمان انجام آنها در آینده تصمیم بگیریم.

تایمر(زمان سنج)ها همچنین می توانند به ما یادآوری کنند که کمی استراحت کنیم یا چیز دیگری کار کنیم، بنابراین می توانیم برنامه خود را متعادل نگه داریم.

پیشاپیش آماده شوید

اگر انتظار دارید یک روز شلوغ داشته باشید، شب قبل کمی وقت بگذارید تا وسایل مورد نیاز خود را مرتب کنید.

به عنوان مثال: شما یک روز کاری شلوغ دارید اما دوست دارید ورزش صبحگاهی آهسته دویدن را نیز شامل آن کنید.

Flaticon Icon

آماده سازی کفش های مخصوص دویدن و وسایل ورزشی شب قبل بدان معنی است که وقتی بیدار شدید برای شما آماده است. صبح وقت و انرژی کمتری مصرف خواهید کرد.

مراقب احساس خود در طول روز باشید. اگر گزینه ای دارید، فعالیت های مهم را زمانی تنظیم کنید که بیشترین انرژی و تمرکز را دارید. اگر با یک تیم در یک پروژه کار می کنید، وظایف خود را به تحویل و تنظیم کنید تا کارآیی بیشتری داشته باشید.

Quiz

آنجلا عادت دارد که دیر بیاید. او جای کار می‌کند و به موقع به کار می رسد اما معمولاً ناهار را طولانی تر می کند. او می گوید که او به سادگی زمان را از دست می دهد. آنجلا چه چیزی را ممکن است امتحان کند که به او کمک کند پیگیر وقفه های خود باشد؟

انجام دهیم

زندگی می تواند بسیار شلوغ باشد و گاهی اوقات احساس می شود کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

اولویت بندی، منظم بودن و پیگیری زمان صرف شده برای انجام وظایف می تواند به کنترل و بهره وری بیشتر برنامه های پرتحرک کمک کند.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که برای صرف غذا، خواب، استراحت و آرامش، باید وقت کافی بگذارید، صرف نظر از اینکه زندگی ما چقدر شلوغ است!

Photo by Pawel Janiak on Unsplash Photo by Pawel Janiak on Unsplash

یکی از این ابزارها را انتخاب کنید و امتحان کنید!

در پایان هفته تأمل کنید: آیا من از وقتم استفاده بهتری کردم؟

License:

Your feedback matters to us.

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

Get support to take action on this Byte