یک مهارت قابل انتقال توانایی‌ای است که می‌تواند در موقعیت‌های مختلف عملی شود.

به عنوان مثال، بازی در یک لیگ ورزشی با دوستان خود ممکن است تجربه شغلی حرفه ای نباشد، اما می تواند نمونه ای عالی از میزان تعهد شما و توانایی شما برای کار خوب در یک تیم باشد.

می‌توانید از مهارت‌های قابل انتقال استفاده کنید تا بتوانید به شرح وظایف مختلف دست پیدا کنید.

کار گروهی

  تصویر آپلود شده توسط نویسنده بایت

برخی از مهارت ها مانند کار گروهی را می توان در هر محیط کاری به کار برد. این مهارت به مدیران استخدام نشان می دهد که می توانید به تنهایی و در پروژه های تیمی به خوبی کار کنید.

کار تیمی مهارتی است که در بسیاری از شرکت ها به منظور بررسی راه هایی که می توانید با یک تیم همکاری کنید، استفاده می شود. داشتن این مهارت راهی عالی برای نشان دادن این است که می توانید با دیگران در سازمان خود کار کنید.

Quiz

کدام یک از اینها می تواند نمونه قابل انتقالی از مهارت های کار گروهی شما باشد؟

گوش دادن

تصویر آپلود شده توسط نویسنده بایت

گوش دادن به طریقه های مختلف در محل کار استفاده می شود. وقتی صحبت از گوش دادن در یک جلسه به میان می آید، شما گوش دهید تا بفهمید و نه فقط برای پاسخگویی گوش دهید.

وقتی پاسخ می‌دهید، مطمئن شوید که طرف مقابل قبل از شروع صحبت کردن شما صحبت های خود را تمام کرده.

Quiz

کدام یک از اینها نمونه قابل انتقالی از مهارت های شنیداری شما خواهد بود؟

ارتباط

تصویر آپلود شده توسط نویسنده بایت

هر شغل نوعی ارتباط دارد مانند: ایمیل، جلسات حضوری و حتی ارتباط آنلاین با اعضای همان تیم. هدف این است که تا حد امکان شفاف باشید تا بتوانید آنچه را که برای تکمیل یک پروژه لازم است، در میان بگذارید.

هنگامی که نمونه ای از مهارت های ارتباطی خود را انتخاب می کنید، از خود بپرسید: آیا نمونه ای از ارتباطات نوشتاری، گفتاری یا مجازی بیشترین ارتباط را با شغل خواهد داشت؟

Quiz

کدام یک از اینها نمونه قابل انتقال از مهارت های ارتباطی شما خواهد بود؟

سوالات معمول مصاحبه

هر مصاحبه ای سوالات مرتبط با قوانینن خود را می پرسد مانند:

  • چه چیزی شما را کاندیدای عالی برای این نقش می کند؟

  • چرا تصمیم گرفتید برای این شغل اقدام کنید؟

  • می توانید کمی بیشتر از تجربه قبلی خود در رابطه با این نقش بگویید؟

همه این سوالات راه‌های بسیار خوبی برای پیوند دادن مهارت‌های قابل انتقال شما هستند تا بتوانید نشان دهید که کاندیدایی آگاه برای این نقش هستید. مهارت های مرتبط با نقشی را که برای آن مصاحبه می کنید برجسته کنید.

تطابق مهارت ها به کلمات کلیدی

تصویر زیر شامل مهارت های خاص مرتبط با کلمات رایجی است که ممکن است در آگهی های شغلی (بین المللی) با آنها مواجه شوید. تصویر آپلود شده توسط نوسینده بایت

به شرح شغل، شغلی که برای آن درخواست می دهید نگاه کنید. سپس، مطمئن شوید که مهارت‌های خاصی که در پست ذکر شده است در رزومه (CV) و نامه پوششی (Cover Letter ) شما برجسته شده است.

به خاطر داشته باشید که مهارت های قابل انتقال شما می تواند شما را بالاتر از رقبای خود در فرآیند مصاحبه قرار دهد. هدف شما باید این باشد که گزینه نهایی برای همان نقش باشید.

انجام دهیم

مهارت های خود را هنگام پاسخ دادن به سوالات مصاحبه بیان کنید. این به مدیر استخدام کمک می کند تا آنچه را که در رزومه (CV) و نامه پوششی (CL) خود بیان کرده اید به خاطر بسپارد.

در هر فرآیندی، شما می خواهید در بالای ذهن مدیر استخدام بمانید تا از شما خواسته شود به شرکت بپیوندید. در پایان، مهارت‌های قابل انتقال شما به شما کمک می‌کند تا برای نقش‌های مختلف درخواست دهید، زیرا این به شما کمک می‌کند تا به‌عنوان بادوام‌ترین نامزد دیده شوید.

همانطور که برای مصاحبه بعدی خود آماده می شوید، فهرستی از مهارت های قابل انتقال مربوط به این نقش تهیه کنید. سپس تفکر کنید که یک تجربه که به هر مهارت مربوط می شود را ذکر کنید.

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte