استیون اسپیلبرگ، کریستین بیل، تیلور سوئیفت و دواین «راک» جانسون چه وجه مشترکی دارند؟

علاوه بر این واقعیت که همه آنها مشهور و موفق هستند، همه آنها زورگویی دوران کودکی را تجربه کردند. درست است، حتی بتمن نیز قربانی زورگویی شد.

اگر مورد آزار و اذیت قرار می گیرید، در شرکت خوبی هستید و این تقصیر شما نیست. بنابراین به تنهایی عذاب نکشید- دست دراز کنید و سعی کنید این مراحل را برای پاسخگویی انجام دهید.

Byte Author Uploaded Image

راه های توقف زورگویی

مطالعات نشان می‌دهد که بزرگسالان با نرخ‌هایی مشابه نوجوانان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، به طوری که تقریباً یک سوم بزرگسالان هر سال زورگویی را تجربه می‌کنند. در حالی که حقایق و آمار جالب هستند، اما زمانی که شما در معرض آزار و اذیت قرار می گیرید دقیقاً کمکی نمی کنند. روش چهار مرحله‌ای زیر به شما نشان می‌دهد که چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنید، از خود در برابر آسیب محافظت کنید، و در هنگام پاسخ به زورگویی کمک پیدا کنید.

 • یادت باشه این تقصیر تو نیست تمام ویژگی های عالی که باعث می شود شما را از بقیه متمایز کنید یادداشت کنید و اغلب به این لیست مراجعه کنید.

 • ارتش خود را بسازید اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که به شما اهمیت می دهند و از شما برای آنچه که هستید قدردانی می کنند.

 • یک زورگو مانند یک خرس گریزلی است. هنگام مواجهه، این نکات را به خاطر بسپارید: زورگو را نادیده بگیرید، یک سیستم دوستانه داشته باشید و از آنجا خارج شوید.

 • کسی را پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کنید. با کسی که به او اعتماد دارید، مانند یک دوست، مربی یا مشاور، صحبت کنید

Quiz

کدام یک از تاکتیک های توصیه شده ضد زورگویی زیر باید اولین پاسخ شما باشد؟

پاسخ های اضافی به زورگویی

علاوه بر روش چهار مرحله ای ذکر شده در بالا، در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که به شما کمک می کند در لحظه، بعد از حادثه و در طول زمان به زورگویی واکنش نشان دهید.

در حال حاضر...

Byte Author Uploaded Image

 1. دور شوید: در صورت امکان، فوراً خود را از موقعیت دور کنید.

 2. بگویید «توقف کن»: اگر احساس امنیت کرد، به زورگو بگویید محکم اما آرام متوقف شود. از شوخ طبعی یا پاسخی هوشمندانه برای تضعیف تأثیر رفتار بد استفاده کنید.

 3. خونسردی خود را حفظ کنید: سعی کنید احساسات خود را در لحظه کنترل کنید. نشان دادن ترس یا خشم ممکن است زورگو را بیشتر تشویق کند.

 4. دعوا نکنید: سعی کنید در پاسخ به آن دعوا نکنید یا زورگویی نکنید - این ممکن است چرخه رفتار بد را ادامه دهد.

  بعد از حادثه ...

Byte Author Uploaded Image

 1. به یک دوست بگویید: زورگویی را مخفی نگه ندارید. به یک دوست بگویید و درخواست حمایت کنید. احساس بهتری خواهید داشت و دوستتان می تواند به شما کمک کند تا کمک بگیرید.

 2. گزارش زورگویی: زورگویی را به کسی گزارش دهید. دیگران باید در مورد رفتار زورگویی بدانند تا بتوانند از شما حمایت کنند و برای متوقف کردن آن اقدام کنند.

در طول زمان...

Byte Author Uploaded Image

 1. فضاهای امن را بیابید: سعی کنید از "مناطق خطرناک" که احتمال وقوع زورگویی وجود دارد اجتناب کنید. هر زمان که می توانید اطراف خود را با دوستان حمایت کننده احاطه کنید.

 2. پاسخ دادن را تمرین کنید: در مورد اینکه چگونه ممکن است در آینده به زورگویی واکنش نشان دهید فکر کنید و آن پاسخ ها را تکرار کنید. به این فکر کنید که چه استراتژی هایی جواب داده اند یا کوتاهی کرده اند.

 3. احساسات خود را بیان کنید: یک دفتر خاطرات یا دفتر خاطرات کتبی، الکترونیکی یا ویدیویی داشته باشید تا بتوانید افکار و احساسات خصوصی خود را در آن ثبت کنید. مهم است که خود را بیان کنید، به خصوص زمانی که در دوران سختی هستید.

 4. تماس بگیرید: دوستان، سرگرمی ها یا علایق جدیدی پیدا کنید که وقت شما را به شیوه های مثبت اشغال می کنند و باعث می شوند احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. از صرف زمان زیاد برای خودتان بپرهیزید.

انجام دهیم

هر کس حق دارد در محیطی امن و عاری از خشونت زندگی کند. اگر مورد آزار و اذیت قرار می گیرید، به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید و درمانده نیستید.

نکاتی که در این بایت به اشتراک گذاشته شده است به شما کمک می‌کند که احساس قدرت کنید

قربانی زورگویی خود هستید یا کسی را می شناسید که زورگویی را تجربه می کند.

دفعه بعد که زورگویی را تجربه کردید یا شاهد آن بودید، از کدام یک از این روش ها برای پاسخ دادن استفاده خواهید کرد؟

Byte Author Uploaded Image

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte