Byte Author Uploaded Image

شخصیت حرفه ای آنلاین چیست و چرا مهم است؟

شخصیت مسلکی آنلاین عبارت از طریقه عرضه یک شخص و اثرگذاری وی بالای دیگران در تعاملات مسلکی در فضای مجازی می‌باشد. این حضور آنلاین یا دیجیتالی شماست.

داشتن یک شخصیت مثبت می تواند در هنگام شبکه سازی، پیدا کردن کار جدید یا ایجاد تجارت به شما کمک کند. از طرف دیگر، داشتن یک شخصیت منفی می تواند باعث شود شما در برخی فرصت ها نادیده گرفته شوید.

چگونه یک شخصیت حرفه ای آنلاین را مدیریت کنیم

حضور آنلاین شامل فعالیت فعلی شما است، اما همچنین می تواند شامل مواردی مانند بررسی‌ها یا نظرات شما در وب سایت ها، لیست های پخش عمومی یوتوب ،تالارهای گفتمان مانند کوورا یا ریددت یا حساب های قدیمی باشد که دیگر از آنها استفاده نمی کنید. محتوای قدیمی همچنان قابل مشاهده است مگر اینکه حساب را حذف کنید.

Flaticon Icon

برای اینکه شخصیت آنلاین خود را حرفه ای و مثبت نگه دارید، به جستجوی خود بپردازید، سایت های رسانه های اجتماعی خود را به صورت خصوصی تنظیم کنید، درفضای مجازی بصورت حرفه ای رفتار کنید، یک وب سایت ایجاد کنید و یک نمایه لینکدن داشته باشید. اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از اینها را در زیر بخوانید. .

جستجو کنید

Byte Author Uploaded Image

نام خود را در موتورهای جستجوی رایج مانند گوگل، یاهو یا بینگ جستجو کنید یا استفاده از دک‌دک‌گو را در نظر بگیرید.

 از حالت ناشناس استفاده کنید تا نتایج شما تحت تأثیر آنچه قبلاً جستجو کرده اید نباشد. و حتماً به تصاویر نیز نگاه کنید!

با استفاده از تغییرات مختلف نام خود و همچنین مکان ها، سازمان ها یا دانشگاه های وابسته، چندین جستجو را انجام دهید. برای حذف هرگونه نتیجه منفی یا غیرحرفه ای گام بردارید.

محرم بمانید

Byte Author Uploaded Image

سایت های رسانه های اجتماعی شخصی خود مانند فیسبوک یا انستاگرام را به صورت خصوصی تنظیم کنید. در فیس بوک، کنترل کنید که چه کسی می تواند شما را در محتوا برچسب گذاری کند و در صفحه شما پست بگذارد.

در حالی که لزوماً لازم نیست که عکس پروفایل شما به صورت حرفه ای گرفته شود، مطمئن شوید که از نظر کارفرمایان و همکاران خوب است. آن را تمیز و دوستانه نگه دارید.

ممکن است بخواهید از نام دیگری در سایت های رسانه های اجتماعی شخصی خود استفاده کنید. یا اگر از سایت ها استفاده نمی کنید، نمایه خود را حذف کنید.

همیشه حرفه ای باشید

Byte Author Uploaded Image

از پست هایی که به اشتراک می گذارید، نظراتی که می گذارید و کسانی که به عنوان دوست قبول می کنید، آگاه باشید. اگرچه صفحه شما ممکن است خصوصی باشد، دیگران می توانند آنچه را که در صفحات عمومی ارسال می کنید مشاهده کنند. شما هرگز نمی دانید چه کسی (یک کارفرمای بالقوه) ممکن است فعالیت شما را ببیند و شما را از یک عکس یا نظر قضاوت کند.

ایجاد یک وب سایت

Byte Author Uploaded Image

ایجاد یک وب سایت حرفه ای را در نظر بگیرید. رزومه خود و در صورت لزوم نمونه کارهایی از پروژه هایی که در آنها کار کرده اید را درج کنید. اگر یک کارآفرین یا فریلنسر هستید، یک وب سایت راهی برای بازاریابی خود و نشان دادن اینکه چه کسی هستید به جهانیان است. این فرصتی برای ایجاد شخصیت حرفه ای است که می خواهید دیگران ببینند.

نمایه تان را در لینکدن فعال نگاه دارید

Byte Author Uploaded Image

لینکدن هم در عضویت و هم در تعامل به رشد خود ادامه می دهد.

 و حدود ۹۰٪ استخدام کنندگان به طور منظم از سایت استفاده می کنند.  بنابراین اگر در جستجوی شغل هستید یا به دنبال شبکه هستید، لینکدن مکان مناسبی است.

خلاصه، تجربه و دستاوردهای خود را به روز کنید. پست هایی را که مربوط به علایق شغلی شما هستند به اشتراک بگذارید، با دیگران در زمینه خود (یا زمینه ای که می خواهید در آن باشید) ارتباط برقرار کنید و درباره پست های جالب نظر دهید.

Quiz

هنگام مدیریت شخصیت حرفه ای خود به صورت آنلاین، کدام یک از موارد زیر را باید انجام دهید؟

انجام دهیم

Byte Author Uploaded Image

چه در جستجوی شغل جدید باشید و چه به دنبال رشد حرفه ای باشید، حفظ شخصیت حرفه ای بصورت آنلاین بسیار مهم است. در طول فرایند استخدام، ۷۰٪ استخدام کنندگان از رسانه های اجتماعی برای غربالگری نامزدها استفاده می کنند.

 و حدود ۴۳٪ از کارفرمایان از طریق رسانه های اجتماعی کارمندان فعلی را بررسی می کنند. 

در مورد آن فکر کنید

  • می خواهید دیگران به شما چگونه نگاه کنند؟

  • چه تاثیری می خواهید به صورت آنلاین بگذارید؟

پنج کلمه ای را لیست کنید که می خواهید مردم وقتی به شما فکر می کنند به آن فکر کنند. هنگام تصمیم گیری درباره ارسال پیام آنلاین و هنگام ایجاد شخصیت، از این کلمات برای راهنمایی خود استفاده کنید.

License:

Your feedback matters to us.

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

Get support to take action on this Byte