همانطور که کودکان در مورد پیروزی از طریق ورزش می آموزند، مسابقات نیز دروس ارزشمندی می آموزند، بدون توجه به نتیجه.

Photo by Victoire Joncheray on Unsplash

رقابت می تواند بانی بزرگی برای رشد باشد. به علاوه، رقابت بخشی از زندگی ما است. پس چرا آن را فرصتی برای تقویت قدرت نکنیم؟

چرا باید رقابت را بپذیریم؟

«طعم لذت را در رقابت پیدا کنید - در ارائه بهترین های درون شما».

هنری قیصر

فلسفه پشت رقابت این است: رقابت بهترین ها را در شما به وجود می آورد. در بازار، رقابت به نفع مصرف کنندگان است. این امر منجر به تولید بهتر محصولات با قیمت پایین تر می شود و شرکت ها را به رقابت شبانه روزی برای ارتقا / تمایز محصولات خود سوق می دهد. برای افراد، رقابت تحریک رشد، هوشیاری شما و تحریک شما برای رشد است. اگر می خواهید در یک منطقه خاص به یک فرد با مهارت بالا تبدیل شوید، این ارزشمند است.

Photo by Dimon Blr on Unsplash عکس از Dimon Blr از وبسایت آنسپلش

Quiz

چرا ما رقابت را به عنوان یک روند طبیعی در توسعه اتخاذ می کنیم؟

نکاتی برای پیشرفت

 • قدرت و ضعف خود را ارزیابی کنید

  پیروزی در یک نبرد به معنای استفاده از نقاط قوت و رفع نقاط ضعف است. درک دقیق دارایی های خود و اطمینان از ارائه چیزهای منحصر به فرد بسیار حیاتی است. 

 • چالش های خود را بشناسید

  ماهیت رقابت مقایسه است. وقت و تلاش خود را اختصاص دهید تا دریابید رقبای شما چه کارهایی انجام می دهند و محدودیت های آنها چیست.

Photo by Attentie Attentie on Unsplash

 • از پیش برنامه ریزی کنید

  تعیین هدف در هنگام پیمایش در مسابقات ، یک نقشه راه مشخص برای شما فراهم می کند. نقاط عطف احساس موفقیت و فشار برای جلب نظر رقبایی که از شما جلوتر هستند را ایجاد می کند.

 • خلاقانه فکر کنید

  پاسخ خلاقانه به چالش ها به برجستگی شما کمک می کند. رقابت به کسانی پاداش می دهد که قادر به تمایز دادن از دیگران و راه موفقیت خود هستند.

Quiz

چرا خلاقیت در رقابت اینقدر مهم است؟

یک رقیب تاب آور بودن

حتی قهرمانان جهان نیز با عدم اطمینان روبرو هستند. برنده شدن مهم است، اما آنچه عظمت را تعریف می کند رشد، پایداری و تأمل حتی هنگام شکست در یک رقابت است.

Photo by Ricardo Gomez Angel on Unsplash

 • از شکست جهش کنید

  همه در مسیر موفقیت خود دست اندازهایی می بینند. می توانید خرد شوید، یا می توانید مقاوم باشید. رقابتی بودن همچنین به معنای انعطاف پذیری، مسئولیت پذیری و سازگاری است. این عقب نشینی را تصدیق کنید و برای مقابله با آن اقدام کنید.

 • یک ذهنیت آگاه داشته باشید

  قرار گرفتن در معرض چالش ها، استرس ها یا حتی شکست ها به ایجاد یک سیستم پاسخ قوی تر کمک می کند، بنابراین برای پیروزی در دفعات بعدی آمادگی بیشتری خواهید داشت.

انجام دهیم

رقابت به افراد برتر، انرژی می بخشد و سخاوتمندانه به آنها پاداش می دهد. رقابت را در آغوش بگیرید و برای مبارزه برای موقعیت خود اقدام کنید. اجتناب از رقابت کاملاً غیرممکن است. پس چرا امتحان کنید؟ رقابت را بپذیر.

Photo by Giorgio Trovato on Unsplash

آیا تا حالا در برابر رقابت کردن مقاومت کرده‌اید؟

در مورد چیزهایی که یاد گرفته اید تأمل کنید. آیا می توانید ذهنیت خود را تغییر دهید تا رقابت را به یک فرصت یادگیری تبدیل کنید؟

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte