استرس طبیعی است و مقابله با آن به شیوه ای سالم مهم است.

زندگی پر از چالش است، چه مدرسه، کار، پول، روابط، سلامتی یا تغییرات اساسی زندگی. همه افراد در برهه ای از زندگی خود با فشار برخورد با این مسائل مواجه شده اند و در عین حال باید مراقب خود نیز باشند. این می تواند سخت باشد!

A person holding their head in their hands

نترسید - مدیریت استرس اینجاست!

مدیریت استرس یک مهارت اکتسابی است و اغلب چیزی است که از طریق تجربه زندگی یاد می گیرید. اما استراتژی‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای پیشگیری، مقابله و کاهش استرس به روش‌هایی استفاده کنید که از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی سالم هستند - که منجر به بهره‌وری بهتر و رفاه کلی می‌شود.

ورزش - فقط برای بدن شما خوب نیست

نه تنها بدن شما از شما تشکر می کند، بلکه تحقیقات نشان می دهد که ورزش استرس و اضطراب را کاهش می دهد. ثابت شده است که سطح هورمون استرس ما را کاهش می دهد و اندورفین را افزایش می دهد، که به تسکین درد و افزایش خلق و خوی ما کمک می کند. به نظر می رسد چیزی است که همه ما به آن نیاز داریم!

احساس تنبلی می کنید؟ وقت ندارید؟ مطالعات نشان می دهد حتی ورزش های کم شدت (مانند پیاده روی و انجام کارهای خانه) می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. پس حرکت کن!

Zzz's بیشتر را بگیرید

همه ما می توانیم با کمی خواب بیشتر انجام دهیم! مشکل این است که استرس بر میزان و کیفیت خواب شما تأثیر می گذارد - و به نوبه خود، کمبود خواب می تواند با ایجاد احساس تحریک پذیری و خستگی بیشتر به استرس کمک کند. این چرخه را با خواب کافی و با کیفیت خوب در شب بشکنید.

خوابیدن می تواند شما را بازدهی بیشتر کند.

کاهش خواب برای رسیدن به موعد مقرر برای مدرسه یا محل کار می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. فقط یک ساعت خواب کمتر می تواند تمرکز شما را کاهش دهد، زمان پاسخگویی شما را افزایش دهد و احتمال تصمیم گیری بد را افزایش دهد. کم خوابی هزینه دارد!

آن را بطری نکنید

A person leaning their head on another person's shoulder Photo by Külli Kittus on Unsplash

استرس بخشی از زندگی است و جای خجالت ندارد. احساسات خود را با کسی که بتوانید به او اعتماد کنید در میان بگذارید.

A person writing in a notebook Photo by Free To Use Sounds on Unsplash

تخلیه به صورت نوشتاری می تواند به همان اندازه از نظر ذهنی و احساسی تسکین دهنده باشد. همه را بنویس!

در سرگرمی های خود شرکت کنید

خواه کتاب خواندن، ورزش کردن، گذراندن وقت با دوستانتان یا بافتنی باشد، در زندگی خود زمانی را برای چیزهایی که دوست دارید و لذت می برید اختصاص دهید. اوقات فراغت در کاهش استرس و بهبود سلامت در دراز مدت بسیار مفید است.

بهره وری و مراقبت از خود: مبادله؟

ما فقط منابع زیادی برای مدیریت حوزه‌های مختلف زندگی‌مان و مقابله با مسائلی که برایمان پیش می‌آید داریم. همانطور که ما سعی می کنیم کارهای بیشتری انجام دهیم و مشکلات بیشتری را برطرف کنیم، به راحتی می توانیم سلامت و تندرستی خود را پشت سر بگذاریم.

Photo by nikko macaspac on Unsplash Photo by nikko macaspac on Unsplash

تعادل کلیدی است.

برای اینکه بتوانید خوب کار کنید، باید از نظر جسمی و روانی سالم باشید. این به این معنی است که خود را در اولویت قرار دهید و نیازهای خود را اولویت بندی کنید.

Quiz

شب جمعه است شما یک روز طولانی را در محل کار سپری کرده اید، تمام هفته را خوب نخوابیده اید، کارهایی دارید که باید به آنها رسیدگی کنید، و دوستانتان از شما می خواهند که با آنها معاشرت کنید. چه کار میکنی؟

انجام دهیم

بهترین راه برای اولویت دادن به سلامتی و تندرستی خود این است که زمانی را در روز برای فعالیت های کاهش دهنده استرس و تقویت خلق و خوی برنامه ریزی کنید. این به شما امکان می دهد نه تنها سطح استرس خود را مدیریت کنید بلکه از استرس در آینده نیز جلوگیری کنید.

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte