رفتار همکار شما اخیرا نگران کننده است.

آنها معمولاً منظم، آرام و در بالای همه چیز هستند، اما اخیراً غیبت های غیرقابل توضیحی داشته است، دیر وقت حاضر شده است و در محل کار خود نواسانات احساسی داشته است. انجام پروژه های مشترک با آنها شروع به تأثیرگذاری بر شما می کند. واقعا چه خبر است؟!

عکس توسط Intricate Explorer در Unsplash Photo by Intricate Explorer on Unsplash

توجه به این علائم در محل کار و شناخت مسائل مربوط به سلامت روان بسیار مهم است، زیرا کشمکش‌های مربوط به سلامت روان می‌تواند بر هر کسی تأثیر بگذارد و به طور قابل توجهی بر محل کار تأثیر بگذارد. مراقب نحوه برخورد با شرایط باشید.

قبل از حرف زدن فکر کن.

قبل از گفتگو

نماد Flaticon

 • مرزهای رابطه خود را بررسی کنید. اگر نزدیک باشید، شروع مکالمه راحت تر و راحت تر خواهد بود. اگر شما مدیر آنها هستید، باید صحبت کنید. با این حال، به عنوان یک همتای دور، ممکن است جای شما برای شروع صحبت نباشد. با مدیر خود در مورد اینکه چگونه به بهترین شکل ادامه دهید، بررسی کنید.

 • درباره آنچه از بیرون در حال وقوع است قضاوت نکنید یا نتیجه گیری نکنید. هر فرد و موقعیتی متفاوت است. باز باشید و قبل از اقدام حقایق را بجویید.

Quiz

به نظر می رسد که همکار شما از چیزی مضطرب است و این بر کار آنها تأثیر می گذارد. چه کاری باید انجام دهید؟

در طول گفتگو

نماد Flaticon پس از بررسی دقیق نقش و نزدیکی خود، صحبت می کنید.

 • با سهولت وارد گفتگو شوید می‌توانید از آنها بپرسید که چگونه هستند یا از روی نگرانی نظری داشته باشید (مثلاً: «اخیراً شبیه خودت نیستی». از آن‌ها بپرسید که آیا می‌خواهند در مورد آن صحبت کنند، سپس اجازه دهید بعد از آن رهبری کنند.

 • برای راحت‌تر کردن آن‌ها محترمانه رفتار کنید و درک کنید. به رویکرد و زبان خود توجه کنید. زورگیر نباش آنها ممکن است آماده اشتراک گذاری نباشند.

 • در حین صحبت کردن آنها فعالانه گوش دهید و سوالات مناسب و باز بپرسید تا مطمئن شوید که چیزی را اشتباه متوجه نشده اید. بپرسید چگونه می توانید به آنها کمک کنید.

Quiz

بالاخره فکر می کنید وقت آن رسیده که با همکارتان صحبت کنید. چه کاری باید انجام دهید؟

بعد از گفتگو

Flaticon Icon

 • آن را محرمانه نگه دارید. با این حال، ممکن است مجبور شوید با شخص دیگری (مانند منابع انسانی یا شخص ثالث قابل اعتماد) صحبت کنید اگر برای خود یا دیگران به خطری تبدیل شود.

 • مرزها را حفظ کنید. آنها را به سمت منابع مناسب در محل کار هدایت کنید، مانند برنامه های HR و سلامت کارکنان. در خارج از محل کار نیز افراد حرفه ای وجود دارند. به یاد داشته باشید که شما یک متخصص/درمانگر نیستید و باید سلامت روان خود را در نظر بگیرید.

 • آنها را تشویق کنید تا اقداماتی را برای بازگشت به مسیر انجام دهند، مانند صحبت با سرپرست خود به منظور اولویت بندی وظایف خود و مقابله بهتر.

Quiz

بالاخره می دانی چه اتفاقی برای همکارت می افتد. چه کاری باید انجام دهید؟

ایجاد فرهنگ اهمیت دادن

عکس از کلی سیکما در Unsplash Photo by Kelly Sikkema on Unsplash
 • منابع یا اطلاعات دیگری را که ممکن است در مورد سلامت روان داشته باشید به اشتراک بگذارید. در مورد موضوع بیشتر بدانید. سهم خود را انجام دهید تا همه چیز را برای همه بهتر کنید، نه فقط برای یک نفر.

 • با تشویق همدلی، به اشتراک گذاری داستان های شخصی و حمایت از اقدامات مثبت سلامت روان، فضای امنی ایجاد کنید. کاهش ننگ در مورد بیماری روانی حیاتی است.این بایت را بررسی کنید تا در مورد شکستن ننگ بیشتر بدانید.

 • انرژی اطراف خود را در محل کار نظارت کنید. انرژی ساری است و همه به هم متصل هستند. مراقب علائم هشدار دهنده باشید

عکس از Emily Underworld در Unsplash Photo by Emily Underworld on Unsplash

انجام دهیم

بزن قدش GIF بهترین دوستان توسط کریستینا لو

برای حمایت از یک همکار که دچار مشکل روانی است:

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte