شما از یک طرف یک کارخانگی دارید، از طرف دیگر شب فیلم را با دوستان خود دارید. کدام یک را انتخاب می کنید، کارخانگی طولانی و خسته کننده ای که صادقانه بگوییم، حتی یک هفته دیگر موعد آن نیست؟

kim kardashian eating GIF

نگران نباش، همه ما آنجا بوده ایم. به تعویق انداختن کار همیشه در گوشه و کنار منتظر است و بدتر از آن وسوسه انگیز است. به هر حال، این مسیر تنها به شب قبل از ضرب‌الاجل شما منتهی می‌شود، با تمام کارهایی که باید انجام دهید تحت فشار زمان. خوشبختانه، ما می‌توانیم تنها در چند مرحله اساسی از موضوع مخوف: مدیریت زمان، از آن جلوگیری کنیم. به من اعتماد کنید، ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

1. هر کاری را که می خواهید انجام دهید فهرست کنید. همه اش

Photo by Scott Graham on Unsplash Photo by Scott Graham on Unsplash

درست است؛ از کارخانگی و پروژه های هر موضوع گرفته تا همه کارهایی که برای تحقق خود انجام می دهید، مانند بیرون رفتن یا نوشتن شعر، همه آن ها را روی یک تکه کاغذ یا دفترچه یادداشت کنید. اولین چیز این است که ببینید واقعاً چقدر باید انجام دهید، زیرا گاهی اوقات، ما فکر می کنیم کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما واقعاً به سختی کاری وجود دارد.

سپس، وقت آن است که لیست خود را به دو بخش تقسیم کنید:

موارد در تاریخ های تعیین شده

مهلت پروژه؟ یک روز خاص برای گذراندن با دوستان خود؟ مسابقات، کارهایی که باید قبل از جلسه انجام شود؟ همه آن را به همراه تاریخ هایی که قرار است هر اتفاقی در آن رخ دهد، در این بخش قرار دهید. از آنجا، هر چیز را روی یک تقویم دیجیتال یا فیزیکی علامت گذاری می کنید. آن را در جایی نگه دارید که باید اغلب آن را ببینید، به طوری که حتی زمانی که به طور فعال کار را انجام نمی دهید، همچنان در ذهن شما باشد و در نهایت مجبور شوید به آن بازگردید.

موارد بدون تاریخ

شاید واقعاً نیاز داشته باشید که اتاق خود را تغییر دهید، یا وقت آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه یک دستور پخت خاص را بپزید. شاید ایده ای در ذهن شما گیر کرده باشد و باید آن را بیرون بیاورید، یا واقعاً باید به ثبت نام در کلاس های موسیقی برسید. چیزهایی که تاریخ پایان خاصی ندارند به اینجا می‌روند، و سپس روی دیوار شما می‌روند - یا هر جایی که بیشتر در دسترس شما باشد! درست مانند کارهای تاریخ پایان، شما همیشه اینها را در ذهن خود خواهید داشت، با دانستن اینکه دیر یا زود به آن خواهید رسید.

Quiz

لیست کارهای خود را کجا باید نگه دارید؟

2. ریاضی پایه، و بله، برنامه ریزی بیشتر

Photo by Lukas Blazek on Unsplash Photo by Lukas Blazek on Unsplash

در این مرحله، ممکن است انجام برنامه ریزی بیشتر و اقدام کمتر زائد به نظر برسد، اما باور کنید از کسی که روش های زیادی را امتحان کرده و آزمایش کرده است، برنامه ریزی شما را به جایگاهی می رساند. هنگامی که شناخت وظایف خود را به پایان رساندید، زمان آن فرا رسیده است که ببینید چه زمانی می توانید آن را انجام دهید.

ابتدا، 24 ساعت از هر روز را در نظر بگیرید.

و سپس، یک ساعت بیشتر از تعداد ساعاتی که به طور معمول می خوابید، مصرف کنید. ساعاتی را که در مدرسه هستید و زمانی که طول می کشد تا به عقب برگردید و قبل از انجام هر کار دیگری، چه ضروری و چه غیر ضروری، کمی استراحت کنید، بردارید. ساعاتی که باقی مانده است، زمان هایی هستند که می توانید کارهایتان را انجام دهید.

می‌توانید ساعت‌ها را بر اساس آنچه فکر می‌کنید برای شما بهترین است، وقت بگذارید - در پایان روز، این چیزی است که شما برای توانایی خود طراحی می‌کنید، نه برای دیگران، پس کاری را انجام دهید که به بهترین وجه برای شما مناسب است!

برنامه ریزی کنید!

شما زمان خود را آماده کرده اید، کار خود را آماده کرده اید، اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک چیز را در دیگری بگذارید و شروع به برنامه ریزی کنید. یک کاغذ یدکی، یک برنامه ریز (فیزیکی یا دیجیتال) بیرون بیاورید و برای هر کاری که باید یا می خواهید انجام دهید، برنامه ریزی کنید. همه چیز به شما بستگی دارد - فکر می کنید تا چه زمانی آن وظیفه را بر عهده خواهید داشت؟ چقدر دیگه تا

به استراحت نیاز داری؟ فکر می کنید چه زمانی بیشترین بهره وری را دارید؟ زمانی که وقت خود را با وظایف خود پر می کنید، این سؤالات را از خود بپرسید و به مرور زمان به سیستمی تبدیل می شود که در اصلاح و استفاده از آن راحت تر هستید!

انجام دهیم

شما آماده اید! شما یک برنامه در دست دارید، و زمان دستی! اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید به این اهداف پایبند هستید و به سیستمی که بهترین کار را برای شما دارد پایبند باشید. برای کسانی از شما که تازه شروع کرده اید، باید

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte