آیا منطقی است که شما کارت بانکی خود را در ایستگاه بَس بیرون بکشید و آن را به عده ای از افراد غریبه که همسفر شما در بس هستند نشان بدهید؟

همچنین آیا منطقی است که عکس هایی از آخرین مهمانی خود را در پلتفرم رسانه های اجتماعی شغلی خود پست کنید؟ آیا به یک مجرم شناخته شده آدرس خانه یا شماره تلفن خود را می دهید؟ 

بیشتر ما به این سوالات "نه" می گوییم، درحالی که بدون اینکه خودمان بدانیم، با پست کردن عکس ها در فضای مجازی به صورت عمومی در واقع این کارها را انجام می دهیم.

از آنجا که بسیاری از عکس هایی که ما به صورت آنلاین پست میکنیم عمومی هستند (و توسط رئیسان، غریبه ها، مجرمان و غیره قابل مشاهده هستند)، در نظر گرفتن سه نکته قبل از ارسال بسیار مهم است.

Flaticon Icon

آیا عکسهای من دارای اطلاعات شخصی هستند؟

Photo by Code Mnml on Unsplash Photo by Code Mnml on Unsplash

اطلاعات شخصی می توانند هرگونه اطلاعاتی باشد که به شناسایی شما کمک می کنند.  برخی از مثالها عبارتند از نام، شماره تلفن و آدرس خانه شما.

قبل از پست کردن عکس به صورت آنلاین:

  • ابتدا آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها فاقد اطلاعات شخصی که نمی خواهید دیگران ببینند، هستند. اگر آنها حاوی چنین اطلاعاتی هستند، شما همیشه می توانید عکس را دوباره بگیرید و یا اطلاعات را برش/محو کنید.

  • بررسی کنید که عکس های شما هیچ نشانگر مکانی ندارند.

Quiz

شما از حیوان خانگی زیبای خود عکس می گیرید، اما متوجه می شوید که شماره کارت اعتباری شما در عکس قابل مشاهده است. برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود، قبل از پست کردن چه کاری می توانید انجام دهید؟

چه کسی می تواند عکس های من را ببیند؟

Photo by Samia Liamani on Unsplash Photo by Samia Liamani on Unsplash

عکس های ارسال شده به حساب های عمومی، از جمله رسانه های اجتماعی، توسط خانواده، دوستان، کارفرمای شما، کارفرمایان آینده و حتی افراد غریبه قابل مشاهده هستند.

بنابراین قبل از پست کردن عکس:

  • در نظر بگیرید آیا عکس برای هر نوع مخاطبی مناسب است. آیا رئیس یا مادربزرگ شما آن را تأیید می کنند؟

  • تنظیمات حریم خصوصی خود را هوشمندانه انتخاب کنید. اگر نمی خواهید غریبه ها عکس های شما را مشاهده کنند، حساب خود را عمومی نکنید.

Quiz

چه کسی می تواند عکس های پست شده به حساب های شبکه های اجتماعی را که تنظیمات حریم خصوصی آنها روی حالت عمومی تنظیم شده است، ببیند؟

آیا عکس های من، برای پلتفرمی که من استفاده می کنم مناسب هستند؟

Photo by In Lieu & In View Photography on Unsplash Photo by In Lieu & In View Photography on Unsplash

 سایت های رسانه های اجتماعی آنلاین بسیار زیادی وجود دارند. برخی از پلتفرم ها ممکن است مبتنی بر شغل (LinkedIn) یا مبتنی بر وبلاگ (Facebook) باشند.

بنابراین قبل از پست کردن عکس بصورت آنلاین، در نظر بگیرید که آیا عکس های شما برای پلتفرمی که استفاده می کنید مناسب است:

  • عکسهای شما در کنار خانواده و دوستانتان برای حسابهای شبکه اجتماعی مبتنی بر وبلاگ مناسب هستند.

  • هنگام ارسال به سایت های متمرکز بر شغل، اطمینان حاصل کنید که ظاهری آراسته داشته باشید و لباس شما متناسب با حوزه کاری باشد که در آن کار می کنید.

Quiz

کدام عکس برای قرار دادن در صفحه رسانه های اجتماعی حرفه ای تان مناسب است؟

انجام دهیم

قبل از اینکه عکس بعدی خود را در فضای مجازی پست کنید، کمی وقت بگذارید و به این ها فکر کنید:

  • عکس شما حاوی چه چیزهایی است

  • عکس شما حاوی چه چیزهایی است

  • آیا این عکس برای پلتفرمی که استفاده می کنید مناسب است یا نه

وقتی این سه عامل را در نظر گرفتید، می توانید نسبت به ایمنی و مناسب بودن پست های خود اطمینان بیشتری داشته باشید. بیش از حد ایمن بودن به خصوص در اینترنت هرگز چیز بدی نیست. پُست های خوبی داشته باشید!

License:

Your feedback matters to us.

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

Get support to take action on this Byte