Byte Author Uploaded Image

شخصیت حرفه ای آنلاین چیست و چرا مهم است؟

شخصیت حرفه ای آنلاین روشی است که شما به صورت عمومی با خود رفتار می کنید و تصوری که هنگام تعامل حرفه ای آنلاین به دیگران می دهید. این حضور آنلاین یا دیجیتال شماست.

داشتن شخصیت مثبت می تواند به شما در هنگام ایجاد شبکه، جستجوی شغل یا ساختن کسب و کارتان کمک کند. از سوی دیگر، داشتن شخصیت منفی می تواند باعث شود که برای برخی فرصت ها نادیده گرفته شوید.

چگونه یک شخصیت حرفه ای آنلاین را مدیریت کنیم

حضور آنلاین شامل فعالیت فعلی شما می‌شود، اما می‌تواند شامل مواردی مانند دیدگاه یا نظراتی باشد که در وب‌سایت‌ها، فهرست‌های پخش عمومی YouTube، انجمن‌هایی مانند Quora یا Reddit، یا حساب‌های قدیمی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، گذاشته‌اید. محتوای قدیمی همچنان قابل مشاهده است مگر اینکه حساب را حذف کنید. Flaticon Icon

برای اینکه شخصیت آنلاین خود را حرفه ای و مثبت نگه دارید، جستجو برای خود، تنظیم سایت های رسانه های اجتماعی خود به صورت خصوصی، فعالیت حرفه ای آنلاین، ایجاد یک وب سایت، و حفظ نمایه لینکدین ( Linked in ) را در نظر بگیرید. در زیر در مورد هر یک از این موارد بیشتر بخوانید.

یک جستجو انجام دهید

Byte Author Uploaded Image

نام خود را در موتورهای جستجوی رایج مانند گوگل، یاهو یا بینگ جستجو کنید یا از DuckDuckGo استفاده کنید. از حالت ناشناس یا مجهول استفاده کنید تا نتایج شما تحت تأثیر آنچه قبلاً جستجو کرده اید قرار نگیرد. و مطمئن شوید که به تصاویر نیز نگاه کنید!

چندین جستجو را با استفاده از انواع مختلف نام خود و همچنین مکان‌ها، سازمان‌ها یا دانشگاه‌هایی که به آن‌ها وابسته هستید، انجام دهید. اقداماتی را برای حذف هر گونه نتیجه منفی یا غیرحرفه ای انجام دهید.

فضای خصوصی

Byte Author Uploaded Image

سایت های رسانه های اجتماعی شخصی خود مانند فیس بوک یا اینستاگرام را به صورت خصوصی تنظیم کنید. در فیس بوک، کنترل کنید که چه کسی می تواند شما را در محتوا برچسب گذاری (tag) کند و در صفحه شما پست کند.

در حالی که لزوماً نیازی نیست که عکس نمایه شما به صورت حرفه ای گرفته شود، مطمئن شوید که با دیدن آن توسط کارفرمایان و همکاران مشکلی ندارید. آن را تمیز و دوستانه نگه دارید.

ممکن است بخواهید از نام دیگری در سایت های رسانه های اجتماعی شخصی خود استفاده کنید. یا اگر از سایت ها استفاده نمی کنید، نمایه خود را حذف کنید.

همیشه آن را حرفه ای نگه دارید

Byte Author Uploaded Image

از پست هایی که به اشتراک می گذارید، نظراتی که می گذارید و افرادی که به عنوان دوست می پذیرید آگاه باشید. اگرچه ممکن است صفحه شما خصوصی باشد، دیگران می توانند آنچه را که شما در صفحات عمومی پست می کنید مشاهده کنند. شما هرگز نمی دانید چه کسی (شاید یک کارفرمای بالقوه) ممکن است فعالیت شما را ببیند و شما را از روی یک عکس یا نظر قضاوت کند.

ایجاد یک وب سایت

Byte Author Uploaded Image

ایجاد یک وب سایت حرفه ای را در نظر بگیرید. خلاصه تجربیات خود و در صورت لزوم، مجموعه ای از پروژه هایی که روی آنها کار کرده اید را وارد کنید. اگر یک کارآفرین یا فریلنسر (freelancer) هستید، یک وب سایت راه برای بازاریابی خود و نشان دادن خود به جهان است. این فرصتی است برای ایجاد شخصیت حرفه ای که می خواهید دیگران آن را ببینند.

(Linkedin) حفظ نمایه لینکدین

Byte Author Uploaded Image

لینکدین هم در عضویت و هم در تعامل به رشد خود ادامه می دهد. و حدود 90٪ از استخدام کنندگان به طور منظم از سایت استفاده می کنند. بنابراین اگر به دنبال کار هستید یا به دنبال ایجاد شبکه هستید، لینکدین بهترین مکان است.

خلاصه، تجربه و دستاوردهای خود را به روز کنید. پست هایی را که به علایق حرفه ای شما مربوط می شود را به اشتراک بگذارید، با دیگران در زمینه کاری خود (یا زمینه ای که می خواهید در آن باشید) ارتباط برقرار کنید و در مورد پست های جالب نظر دهید.

Quiz

هنگام مدیریت شخصیت حرفه ای خود به صورت آنلاین، کدام یک از موارد زیر را باید انجام دهید؟

انجام دهیم

Byte Author Uploaded Image

چه به دنبال شغل جدیدی باشید و چه به دنبال رشد حرفه ای باشید، حفظ یک شخصیت حرفه ای آنلاین بسیار مهم است. در طول فرآیند استخدام، 70 درصد از استخدام کنندگان از رسانه های اجتماعی برای برسی نامزدها استفاده می کنند. و حدود 43 درصد از کارفرمایان کارمندان فعلی را از طریق رسانه های اجتماعی بررسی می کنند.

در مورد آن فکر کنید

  • دوست دارید دیگران شما را چگونه ببینند؟

  • چه تأثیری را می‌خواهید در فضای مجازی به جا بگذارید؟

5 کلمه ای را فهرست کنید که می خواهید مردم وقتی به شما فکر می کنند به آنها فکر کنند. از این کلمات برای راهنمایی شما هنگام تصمیم گیری در مورد پست آنلاین و ایجاد شخصیت خود استفاده کنید.

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte