آیا تا به حال کارت اعتباری خود را در ایستگاه ملی بس بیرون می آورید و آن را به تعدادی غریبه که سوار ملی بس نیز هستند نشان می دهید؟

یا عکس هایی از آخرین مهمانی خود را در پلت فرم رسانه های اجتماعی شغلی خود ارسال می کنید؟ آیا به مجرم شناخته شده آدرس خانه یا شماره تلفن خود را می دهید؟

اکثر ما به این سؤالات "نه" می گوییم، بدون اینکه متوجه باشیم که در واقع در آن فعالیت ها شرکت می کنیم که عکس های آنلاین را به صورت عمومی پست می کنیم.

از آنجایی که بسیاری از عکس‌هایی که به صورت آنلاین منتشر می‌کنیم عمومی هستند (و می‌توانند توسط روسا، غریبه‌ها، مجرمان و غیره دیده شوند)، بسیار مهم است که قبل از ارسال سه چیز را در نظر بگیریم.

Flaticon Icon

آیا عکس های من حاوی اطلاعات شخصی هستند؟

عکس توسط Code Mnml در Unsplash Photo by Code Mnml on Unsplash

اطلاعات شخصی می تواند هر اطلاعاتی باشد که به شناسایی شما کمک می کند. برخی از نمونه ها نام، شماره تلفن و آدرس منزل شما هستند.

قبل از اینکه هر عکسی را در اینترنت پست کنید:

  • بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی اطلاعات شخصی نیستند که ممکن است نخواهید دیگران آن را ببینند. اگر این کار را کردند، همیشه می‌توانید عکس را دوباره بگیرید یا اطلاعات را برش دهید/محو کنید.

  • بررسی کنید که عکس‌های شما نشانگر موقعیت مکانی نداشته باشند.

Quiz

شما از حیوان خانگی دوست داشتنی خود عکس می گیرید، اما متوجه می شوید که شماره کارت اعتباری شما در عکس قابل مشاهده است. برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود قبل از ارسال پست چه کاری می توانید انجام دهید؟

چه کسی می تواند عکس های من را ببیند؟

Photo by Samia Liamani on Unsplash Photo by Samia Liamani on Unsplash

عکس‌های ارسال شده در حساب‌های عمومی، از جمله رسانه‌های اجتماعی، توسط خانواده، دوستان، کارفرما، کارفرمایان آینده و حتی غریبه‌ها قابل مشاهده است.

بنابراین قبل از ارسال هر عکس آنلاین:

  • در نظر بگیرید که آیا عکس برای هر مخاطبی مناسب است یا خیر. آیا رئیس یا مادربزرگ شما تایید می کند؟

  • تنظیمات حریم خصوصی خود را هوشمندانه انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید افراد غریبه عکس‌های شما را ببینند، حساب خود را عمومی نکنید.

Quiz

چه کسی می تواند عکس های ارسال شده در حساب های رسانه های اجتماعی را که تنظیمات حریم خصوصی آنها روی عمومی تنظیم شده است، ببیند؟

آیا عکس های من برای پلتفرمی که استفاده می کنم مناسب هستند؟

Photo by In Lieu & In View Photography on Unsplash Photo by In Lieu & In View Photography on Unsplash

شبکه های اجتماعی زیادی به صورت آنلاین وجود دارد. برخی از پلتفرم ها ممکن است مبتنی بر شغل (لینکدین) یا مبتنی بر وبلاگ (فیس بوک) باشند.

بنابراین قبل از ارسال هر عکسی به صورت آنلاین، در نظر بگیرید که آیا عکس های شما برای پلتفرمی که استفاده می کنید مناسب هستند یا خیر:

عکس های شما با خانواده و دوستان برای حساب های رسانه های اجتماعی مبتنی بر وبلاگ مناسب است.

هنگام ارسال پست در سایت‌های متمرکز بر شغل، مطمئن شوید که ظاهری شیک دارید و لباس شما متناسب با زمینه‌ای است که در آن هستید.

Quiz

کدام عکس برای پست کردن در صفحه رسانه اجتماعی شغلی شما مناسب است؟

انجام دهیم

قبل از اینکه عکس بعدی خود را در اینترنت پست کنید، کمی وقت بگذارید و به این موارد فکر کنید:

  • عکس شما حاوی چه چیزی است

  • چه کسی می تواند آن را ببیند

  • این که آیا برای پلتفرمی که استفاده می کنید مناسب است یا نه

هنگامی که این سه عامل را در نظر گرفتید، می توانید نسبت به ایمنی و مناسب بودن پست های خود اطمینان بیشتری پیدا کنید. این هرگز چیز بدی نیست که خیلی ایمن باشید، به خصوص آنلاین. ارسال مبارک!

License:

Your feedback matters to us.

.این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم

Get support to take action on this Byte