ویندوز 11

نصب ویندوز 11 روی کامپیوتر مستلزم این مورد است که پیش نیازها و حداقل سیستم مورد نیاز نصب ویندوز 11 را بررسی نمایید. در این نسخه جدید ویندوز سخت افزارها و قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه ویدوز 10 مورد نیاز است.

نسخه 10 ویندوز طرفداران بسیار زیادی داشت اما این بار مایکروسافت با تغییرات عمده، نسخه جدید ویندوز به نام ویندوز 11 را روانه بازار کرد. نسخه غیر رسمی ویندوز 11 برای اولین بار در تاریخ June 24 سال 2021  منتشر شد. به یاد داشته باشید نسخه های غیر رسمی را هرگز مستقیما روی سیستم کامپیوتری خود نصب نکنید. 

سیستم مورد نیاز ویندوز 11

پیش نیاز ها برای نصب سیستم عامل ویندوز ۱۱

آموزش مراحل نصب ویندوز 11

 1. در مرحله ابتدایی از نحوه نصب ویندوز 11 زبان نصب ویندوز، زمان و زبان صفحه کلید را معین کنید. بهتر است آنها را تغییر ندهید. روی دکمه Next کلیک کنید. (یکی از نکاتی که با توجه به آن می توانید متوجه اصل نبودن این نسخه شوید این است که نماد ویندوز هنوز همان نماد ویندوز 10 است!)

مرحله اول

 1. این مرحله از آموزش نصب ویندوز 11 ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

  مرحله 2

 2. در این قسمت و در لیست سیستم عامل ها، باید یکی از نسخه های Windows 11 را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.  سریال نصب ویندوزدرخواست شود. چون سریالی در اختیار نداریم بایدروی گزینه I dont have a product key کلیک کنیم.

مرحله 3

 1. در قسمت نکات و مقررات چک باکس I accept the license terms را انتخاب کنید سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

agreement

 1. در قسمت Windows Setup از مراحل نصب ویندوز 11 گزینه Custom را انتخاب کنید.

  • گزینه Custom:  با انتخاب این گزینه مراحل نصب ویندوز 11 آغاز می شود.

  • گزینه Upgrade: برای زمانی است که می خواهید سیستم اصلی خود را از نسخه ویندوز 10 به 11 ارتقا دهید.

5th

 1. در این مرحله باید پارتیشن بندی ویندوز را انجام دهید. در صورتی که میخواهید ویندوز 11 روی درایف ویندوز قبلی نصب شود، درایف مورد نظرتان را انتخاب کنید، روی گزینه Format کلیک کنید تا اطلاعات قبلی حذف شود سپس روی Next کلیک کنید.

  دقت داشته باشید اگر پارتیشن بندی ویندوز را تغییر ندهید اطلاعات موجود در سایر درایوها حذف نخواهد شد.

6th

 1. حالا در این قسمت منتظر می مانیم فایل های ویندوز 11 و سایر ابزارهای جانبی روی درایف مورد نظر کاپی و نصب شوند. این مرحله ممکن است چند دقیقه طول بکشد وپس از آن ویندوز به صورت خودکار ری استارت خواهد شد.

7th

 1. تصویر زیر به معنای نصب صحیح ویندوز 11 است.

8th

تنظیمات اولیه ویندوز 11

پس از ری استارت شدن کمپیوتر لازم است تنظیمات اولیه ویندوز را انجام دهید. در این بخش تنظیماتی همچون انتخاب زبان، انتخاب کیبوردهای پیش فرض، وارد کردن اکانت مایکروسافت و… انجام می شود.

 1. در این مرحله از آموزش نصب ویندوز 11 باید کشور و منطقه را انتخاب روی دکمه Yes کلیک کنید.

win11-country

 1. در این قسمت از روش نصب ویندوز 11 باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید پیشنهاد می شود گزیه US را انتخاب کنید در نهایت روی دکمه yes کلیک کنید.

  win11-language

 1. در گام بعدی از مراحل نصب ویندوز 11 می توانید یک کیبورد به سیستم خود اضافه کنید. برای این منظور روی لینک Add Layout کلیک کنید.

  win11-add-keyboard

 2. اکنون از لیست ارائه شده گزین Persian را انتخاب کنید سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

  win11-add-keyboard-persian

 3. اکنون ویندوز 11 به صورت خودکار تنظیماتی را اعمال می کند. در گام بعدی از مراحل نصب ویندوز 11 باید یک نام برای کمپیوتر انتخاب کنید. می توانید با کلیک روی عبارت Skip for now این مرحله را نادیده بگیرید.

  computer-name

 1. همانطور که اشاره کردیم بهتر است که یک حساب مایکروسافت داشته باشید. اگر حساب مایکروسافت دارید آدرس آن را در فیلد اول وارد کنید. همچنین با کلیک روی عبارت Create one می توانید در همین مرحله یک حساب ماکروسافت ایجاد کنید.

  microsoft-account

 2. بنابر نیاز خود تنظیمات حریم خصوصی ویندوز 11 پیشنهاد می کنیم در ابتدا همه را غیر فعال کنید. در نهایت روی دکمه آبی رنگ Next کلیک کنید.

  windows11-privacy

 3. در گام بعدی نیز تعدادی سوال شخصی از شما پرسیده می شود می توانید با کلیک روی دکمه Skip از این مرحله نیز گذر کنید.

 1. در این قسمت مراحل نصب ویندوز 11 به پایان می رسد و چند لحظه ای بای منتظر باشید تا صفحه خوش آمدگویی ویندوز نمایان شود. پیغام های زیر ممکن است در صفحه نمایان شود و چند دقیقه به طول بیانجامند.

  windows11-messages

 2.  و در نهایت صفحه زیبای ویندوز 11 پدیدار می شود.

  windows11-home-screen

سوال

گزینه Custom  چی فرق با گزینه Upgrade در هنگام نصب ویندوز ۱۱ دارد؟

ویرایش عنوان

انجام دهیم

طریقه های ممکن دیگر برای نصب ویندوز ۱۱:

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده