ایجاد یک تصویر مثبت از بدن - یا احساس مثبت در مورد بدن خود بدون توجه به آنچه که به نظر می رسد - کلیدی است برای سلامتی ، خوشبختی ، پیشرفت و توانمند سازی. وقتی احساس خودآگاهی می کنید ، تمرکز بر روی هر چیز دیگری یا انتخاب سالم برای خود ممکن است دشوارش شود.

اگر نسبت به بدن یا ظاهر خود احساسات منفی دارید ، شما تنها نیستید.

حدود 90٪ زنان می گویند که از بدن خود راضی نیستند. اگرچه زنان به ویژه تحت تأثیر تصویر منفی بدن قرار می گیرند ، اما مردان نیز نارضایتی از بدن را گزارش می دهند.

این بایت 5 مرحله با تعریف مجدد تصویر بدن و همراه با یک برنامه عملی برای هر مرحله ارائه می دهد.

Community Verified icon

Flaticon Icon

تشخیص دادن

از پیامهای زیادی که دریافت میکنید و بر روی زیبایی و ظاهری تمرکز دارند ، آگاه باشید. تشخیص دهید که بسیاری از افکار و اعمال شما حول تصویر بدن است

Flaticon Icon

استانداردهای زیبایی فیزیکی که در رسانه ها نشان داده میشود همیشه از دسترس خارج میباشد. ما اغلب یک نسخه از "زیبایی" را می بینیم: بلند ، جوان ، لاغر ، سفید اما برنز (یا پوستی روشن برای افراد رنگین پوست) و پوستی بدون لکه / چین و چروک / بدون منافذ. پس این پیام را ارسال می کند که ارزش ما بیش از هر چیز در ظاهر فیزیکی ما است. اما مگر حقیقت غیر از این است که ظاهر شما ارزش شما را بیان نمیکند.

برنامه عملی

می تواند به شما کمک کند تمام پیام های ظاهری را که متوجه شما هستند ، تشخیص دهید. یک روز ، یک هفته یا حتی یک ماه وقت بگذارید تا از رسانه‌ها تا حد امکان جلوگیری کنید. بدون این جریان تصاویر ایده آل ، نسبت به غیر واقعی یا تحریک کننده اضطراب بدن حساسیت بیشتری پیدا می کنید. پس از آن می توانید اشتراک را لغو کنید ، دنبال کردن دنبال کردن ، خاموش کردن و دور کردن از رسانه هایی که ایده های شما را درباره تصویر و ارزش بدن تحریف می کند ، است.

سوال

تمرکز بر بهبود ظاهر شما منجر به تصویر مثبت تری از بدن می شود؟

بازتاب

تأثیری که ایده‌آل‌های غیر واقعی تصویر بدن، بر زندگی شما گذاشته‌اند را در نظر بگیرید

فرهنگ رسانه محور ما بیشتر به عینی سازی متکی است - افراد را به عنوان اعضای بدن نشان می دهد نه به عنوان انسانهای ناقص. فرهنگ رسانه محور ما بیشتر به عینی سازی متکی است - افراد را به عنوان اعضای بدن نشان می دهد نه به عنوان انسانهای ناقص. این مشغله با آنچه که به نظر می رسیم (حتی وقتی همه تنها هستیم) منجر به احساس کمبود ارزش شخصی می شود.

در نهایت ، این می تواند منجر به بی نظمی در غذا خوردن ، کنار کشیدن از فعالیت های اجتماعی ، آسیب به خود و جراحی های زیبایی خطرناک و گران شود.

Byte Author Uploaded Image

برنامه عملی

از عادت ها و کارهای روزمره زیبایی خود ، از جمله زمان ، انرژی و هزینه ای که برای ظاهر خود خرج می کنید را در نظر بگیرید. در مورد اینکه آیا هر یک از آن زمان ، تلاش یا پول می تواند بهتر صرف یک فعالیت یا مشارکت دیگر در جهان شود ، تأمل کنید. در مورد زندگی منظم خود در نظر بگیرید که افکار شما کجاست.

آیا در حال تلاش برای ورزش یا فروشگاه مواد غذایی یا سوار شدن به اتوبوس هستید که به چه شکلی هستید؟ در این واقعیت تأمل کنید که شما توانایی انجام کارهایی بیش از ظاهر زیبا را دارید.

اگر فکر کردن در مورد ظاهر اینقدر انرژی ذهنی شما را نگیرد ، زندگی شما چگونه متفاوت خواهد بود؟

دوباره تعریف کردن

تصور خود را از داشتن تصویری سالم از بدن به روش های توانمندسازی مجدد تعریف کنید.

Flaticon Icon

یک راه قدرتمند برای کاهش خودآگاهی و دوست داشتن بیشتر بدن خود ، استفاده از قدرت فزیکی خودتان است. بدن شما ابزاری است که در دنیا برای همیشه مورد استفاده قرار می گیرد و فقط یک زینت بصری نیست که دیگران آن را تحسین کنند. شما قدرت تصمیم گیری در مورد این را دارید. که یک بدن سالم به چی شکل است. اگر تعریف فعلی شما مناسب شما نیست ، آن را تغییر دهید! به بدن خود برای آنچه که می تواند انجام دهد به جای آنچه که به نظر می رسد ، ارزش دهید.

برنامه عملی

از اهدافی که بر اساس شکل ظاهری یا اعداد مانند اندازه گیری وزن هستند رد شوید و در عوض هدف تناسب اندام را تعیین کنید. اهداف خود را به جای اینکه فقط به نظر برسد ، بر اساس احساس و آنچه بدن می تواند انجام دهد ، قرار دهید.

دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی سریعتر / بیشتر از هر زمان دیگری انجام دهید. تعداد مشخصی دراز نشست ، کلاسهای تناسب اندام جدید ، رژیمهای وزنه برداری - هر کاری که می توانید انجام دهید و از انجام مداوم آن لذت ببرید. با یک دوست در جهت رسیدن به هدف خود تلاش کنید و همزمان با بهبود سلامتی ، هیجان آدرنالین را با هم تجربه کنید!

سوال

برای بهبود تصویر بدن شما کدام یک از اهداف زیر است

ویرایش عنوان

با پیام های مضر که به تصویر بدن شما آسیب می زند ، مبارزه کنید. به جای آن از کلمات مثبت استفاده کنید.

ما قدرت مبارزه با استانداردهای غیرممکن تصویر بدن و توانایی تعریف تصویر مثبت بدن را با توجه به شرایط خود داریم. ایده های مضر را رد کنید و پیام هایی را جایگزین آنها کنید که به دیگران و خودتان قدرت می بخشد.این یک روند مداوم است که می توانید روزانه آن را تمرین کنید.

Byte Author Uploaded Image

برنامه عملی

در محافل نفوذ خود درباره پیام های مضر که ایده های ما درباره تصویر بدن را تحریف می کنند صحبت کنید. در مقابل اظهار نظرهای ظاهری درباره غریبه ها ، افراد مشهور ، اعضای خانواده و حتی خود مقاومت کنید.

Iدر عوض ، با تعریف و تمجید از دیگران در مورد نقاط قوت غیر ظاهری آنها ، برای همیشه از کلمات خود استفاده کنید. با ایجاد مثبت اندام ، کلمات شما می توانند تأثیر زیادی بر اطرافیان (و خود شما) بگذارند.

سوال

.خوشآمد گفتن از لاغر شدن دیگران به شکل گیری یک تصویر مثبت در آن‌ها کمک می‌کند.

ویرایش عنوان

در پاسخ به احساسات ناخوشایند تصویر بدن انعطاف پذیری ایجاد کنید.

Byte Author Uploaded Image

توانایی بازگشت به عقب از چالش های زندگی شما و قویتر شدن است. این ایده را برای عقب ماندگی های تصویر بدن مانند اظهارنظر آسیب رساندن درباره ظاهر خود ، کاهش / افزایش وزن ، مشکل سلامتی یا آسیب دیدگی و غیره به کار ببرید.

شما همیشه عقب نشینی را انتخاب می کنید ، پس چرا به روش هایی پاسخ نمی دهید که باعث می شود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید؟

برنامه عملی

  • قدرت اجتماعی: سکوت پیرامون تصویر منفی بدن را بشکنید. برای تقویت مثبت شدن بدن با دیگران متحد شوید. آسیب پذیر باشید و درد خود را برای ایجاد ارتباطاتی که به شما و شخص دیگری قدرت می بخشد تقسیم کنید.

  • قدرت ذهنی: با انتقاد از راه هایی که ایده‌آل‌های فرهنگی و پیام های رسانه ای میتوانند چگونگی دیدن زیبایی و ارزش خود را تغییر دهند ، در نظر بگیرید. آگاهی از این پیام های منفی تنها راه مقاومت فعالانه در برابر آنها است.

  • قدرت معنوی: با مدیتیشن ، دعا ، تنهایی ، یوگا و غیره به این امر دسترسی پیدا کنید تا از این حقیقت استفاده کنید که زندگی شما مفهوم و هدف فراتر از زندگی دکوراسیون برای جهان دارد.

  • قدرت بدنی: با استفاده از بدن خود بعنوان ابزاری برای خوب و نه زینتی که مورد تحسین قرار گیرد ، قدرت کنترل قدرت و ارزش بالایی در خود کسب کنید..

انجام دهیم

بیایید مسیر خود را برای تصویر بدنی مثبت ، با هر قدمی که برای مقابله با این مراحل انتخاب می کنید ، مرور کنیم.

  1. از پیامهای بیرونی بسیاری را که به تصویر از بدن شما آسیب می رسانند ، آگاه باشید. اطلاع داشته باشید که بسیاری از افکار و اعمال شما پیرامون شکل ظاهری است. 

  2. در مورد تأثیر آرمان های زیبایی در زندگی خود تأمل کنید و از زمان ، پول و انرژی که به نگرانی های ظاهری اختصاص می دهید ، استفاده کنید.

  3. با تمرکز آگاهانه بر احساس و احساساتی که بدن شما انجام می دهد ، می توانید استانداردهای تصویر بدن را برای خود تقویت کنید. اهداف تناسب اندام و فعالیت را تعیین کنید و از اهداف وزن و ظاهر خود صرف نظر کنید!

  4. با دور شدن از ایده‌آل‌هایی که باعث اضطراب بدن می شوند ، نسبت به پیام های مضر مقاومت کنید. در مورد رسانه های مضر صحبت کنید و با دوستان و خانواده خود فراتر از تصویر ظاهری آنها صحبت کنید.با پاسخگویی به چالش های تصویر بدن به روشهایی که قدرت ذهنی ، اجتماعی ، معنوی و جسمی شما را اعمال می کنند ، به جای انعطاف پذیری ، پنهان کاری یا اصلاح خود ، مقاومت کنید.

  5. به جای پرت کردن حواس خود از این پیام‌های منفی با تمرین ذهن خود از پس آن‌ها برآیید.

وقتی شما می توانید بدن خود را به عنوان ابزاری برای انجام کار خوب به جای یک زیور آلات برای زیبا جلوه دادن ، از نظر هیچ کس قدرت تعریف یا تخریب تصویر بدن شما را نخواهد داشت.

کدام یک از این 5 مرحله در تصویرسازی مثبت از بدن، اولین مرحله شما خواهد بود؟

Byte Author Uploaded Image

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده