آیا تا به حال احساس کرده‌اید که در هنگام پیمایش در انترنت اطلاعات شخصی شما ناامن است یا سابقه جستجوی شما در حال ردیابی است پس نگران نباشید و نفس عمیق بکشید زیرا تنها در چند مرحله ساده می‌توانید از انترنت مانند یک حرفه‌ای بدون نگرانی استفاده کنید.

  internet safety

تقریباً هیچ محدودیتی برای کارهای آنلاین وجود ندارد. انترنت امکان دسترسی سریع به اطلاعات، برقراری ارتباط در سراسر جهان و موارد دیگر را فراهم می‌کند. متأسفانه انترنت نیز دارای خطرات خاصی مانند ویروس ها، هکرها و فیشینگ است. اگر می‌خواهید امن بمانید، باید این خطرات را بفهمید و نحوه اجتناب از آنها را بیاموزید.

مفهوم امنیت در انترنت چیست؟

امنیت در انترنت عبارت است از امن ماندن آنلاین. این شامل آگاهی از خطرات مربوط به فعالیت آنلاین شما و استفاده از چند استراتژی برای جلوگیری یا اجتناب از این خطرات است. امنیت در انترنت همچنین گاهی اوقات به عنوان امنیت آنلاین، امنیت سایبری یا امنیت الکترونیکی نامیده می‌شود.

internet safety

چرا امنیت در انترنت مهم است؟

شما و فرزندانتان را از قرار گرفتن در معرض اطلاعات، مطالب یا خطرات ناخواسته در انترنت که ممکن است به دستگاه‌ها، اطلاعات شخصی یا خانواده شما آسیب برساند جلوگیری کنید.

سوال

خطرات اینترنت چیست؟

حفظ حریم خصوصی آنلاین: استفاده امن از انترنت

نکات ایمنی انترنت برای نوجوانان

  • رمزهای عبور قوی انتخاب کنید

  • مواظب مطالبی باشید که ارسال می کنید

  • فقط از سایتهای امن خرید آنلاین انجام دهید

  • مراقب باشید چه چیزی را دانلود می‌کنید

نکات ایمنی انترنت برای والدین

  • پشتیبان گیری منظم از داتا‌ها

  • اتصال انترنت خود را امن نگه دارید

  • نظارت بر فعالیت های آنلاین

  • خطرات انترنت را بشناسید

  • بستن حسابهای بیکار

internet safety

سوال

کدام یک از رمزهای عبور زیر قوی تر است؟

حقایقی در مورد امنیت انترنت

الف) بر اساس گزارش تهدیدات Sophos Labs 2019، روزانه 30،000 وب سایت هک می شوند. هک در این سالها شکل های مختلفی به خود گرفته است. امروزه هک شدن می تواند با اخبار و ویب‌سایت های جعلی مرتبط باشد. هکرها با پیشرفت های تکنولوژیکی جدید بهتر می‌شوند.

internet safety

ب) شایعات در مورد وب تاریک در واقع درست است. وب تاریک که به عنوان بخش کوچکی از وب عمیق عمل می کند، معمولاً با فعالیت های غیرقانونی مرتبط است.

internet safety

ج) به گفته مرکز تحقیقات پیو، 37 درصد از آمریکایی ها ترجیح می دهند اخبار خود را به صورت آنلاین (رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و غیره) دریافت کنند در حالی که فقط 41 درصد منابع تلویزیونی را ترجیح می‌دهند. درصد افرادی که اخبار آنلاین را ترجیح می دهند سال به سال به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و این شیوه تبلیغات سیاستمداران را تغییر می‌دهد.

internet safety

انجام دهیم

این قوانین اولیه ایمنی انترنت را در نظر داشته باشید و از بسیاری از شگفتی های بدی که به صورت آنلاین در کمین افراد بی دغدغه قرار می گیرند، اجتناب خواهید کرد.

internet safety

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده