شستن دست ها بخش مهمی از بهداشت اولیه است که باید چندین بار در روز انجام شود. ما اغلب با دستان خود صورت خود را لمس می کنیم، گاهی اوقات حتی بدون توجه، که منجر به گسترش بیماری ها و عفونت ها می شود.

شستن دست ها اساس بهداشت اولیه است و گامی سریع در روزگار ما برای تمیز و سالم ماندن است!

نکات شستشوی دست

ما از دستان خود برای اکثر کارهایی که به صورت روزانه انجام می‌ دهیم استفاده میکنیم، از استفاده از لپ‌تاپ در محل کار گرفته تا آماده کردن شام - تمیز نگه داشتن آنها مهم است! برای شستن سریع و موثر دست، مراحل سمت راست را دنبال کنید.

زمان های کلیدی برای شستن دست ها:

  1. قبل یا بعد از هر وعده غذایی یا دست زدن به غذا.

  2. به محض اینکه خانه آمدید.

  3. بعد از استفاده از حمام.

  4. بعد از سرفه یا عطسه.

  5. اگر به طور مداوم از کسی مراقبت می کنید که حالش خوب نیست.

  6. پس از دست زدن به حیوانات یا دست زدن به غذای حیوانات.

  7. پس از رسیدگی به زباله

اگر مرتب دست های ما را نشوییم چه اتفاقی می افتد؟

Photo by CDC on Unsplash

بسیاری از کار های عادی که در یک روز انجام می‌ دهیم، اگر شیوه‌ های مناسب شستن دست‌ ها رعایت نشود، واقعاً می‌ توانند آسیب‌های بزرگی به بار آورند. تمیز نگه داشتن دست ها یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از شیوع بسیاری از بیماری هاست. این یک گام ساده است که باید مطمئن شویم که در برنامه های روزمره ما گنجانیده شده است و می تواند تأثیر زیادی بر رفاه ما داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر فردی مبتلا به آنفولانزا روی دست خود سرفه کند و سطحی را لمس کند، شخص دیگری سپس آن را لمس کرده و سپس دهان، بینی یا چشمان او را لمس کند.

یکی از راه های ابتلا به سالمونلا این است که فردی مرغ خام را لمس کند و سپس غذای خورده شده را لمس کند.

این بیماری ها ممکن است از نظر شدت متفاوت باشند، با این حال، می توان با یک اقدام احتیاطی ساده از آنها جلوگیری کرد - شستن دست ها!

انجام دهیم

شستن دست ها یک اقدام ساده اما موثر برای جلوگیری از شیوع بیماری های عفونی است. قبل از اینکه امشب شام درست کنید یا بخورید، به چیزهایی که اینجا یاد گرفته اید فکر کنید و حتما دستان خود را حداقل 20 ثانیه بشویید!

اجازه‌نامه: