همه ما عادت‌هایی داریم.

عادت‌ها رفتارهایی هستند که در زندگی روزمره ریشه دوانده‌اند و با گذشت زمان و بدون تأمل زیاد تکرار میشوند.

عادات معمول شامل خوابیدن در شب, بیدار شدن از خواب ,صبح هنگام خوردن وعده های غذایی، مسواک زدن و شستن است.

Flaticon Icon

عادت ها میتوانند انتخاب گزینه های غذایی سالم برای پردازش فکر و احساسات با نوشتن در یک ژورنال یا ورزش منظم مثبت باشند.

Flaticon Icon

عادات ها همچنین می توانند عواقب منفی مانند سیگار کشیدن، خوردن منظم غذاهای ناسالم یا کمربند ایمنی نداشته باشد.

Flaticon Icon

ایجاد عادات جدید

تشکیل یک عادت جدید به زمان نیاز ندارد .یک تصور غلط وجود دارد که ۲۱ روز طول میکشد تا عادات ایجاد شود. این در واقع یک افسانه است!

حقیقت این است که ایجاد یک عادات ممکن است ماه ها طول بکشد. مدت زمان که طول میکشد به هر فرد و هدف عادات بستگی دارد. هیچ خط زمانی "برای اولین بار در یک اندازه" وجود ندارد که رفتار را عادی کند . برخی از آنها در تلاش برای ترک عادات درست است.

Photo by Drew Beamer on Unsplash

از کجا شروع کنیم؟

ایجاد یک عادت جدید اغلب آسان نیست. اما برخی از تکنیک های اثبات شده وجود دارد که میتواند به شما کمک کند.

برای شروع، یک هدف عادات را انتخاب کنید که میخواهید به آن برسید. گاهی اوقات کمک میکند تا هدف خود را به هدف کوچکتر و آسانتر برای رسیدن به هدف تبدیل کنید. پس از آنکه این کار را به برنامه روزمره خود اضافه کردید و احساس اعتماد به نفس می کنید. شما میتوانید روی افزودن بیشتر ما که کار میکنید کار کنید. کلید موفقعیت، اعتبار و ثبات تعهد است.

Flaticon Icon

  • شروع ایمیل: اگر می خواهید صبح زود تمرین کنید اما نمی توانید بیدار شوید بیدار شدن از خواب را زودتر شروع کنید.

  • تغییرات تدریجی ایجاد کنید: اگر می خواهید تغذیه سالم را به هدفی تبدیل کنید اما خود تان را در انتخاب گزینه های سریع و کمتر سالم میبینید، سعی کنید تغییرات کوچک ایجاد کنید. به عنوان مثال: برای میان وعده شیرین معمول خود میوه تازه بخورید یا به جای غذای سرخ شده یا نمک زیاد غذای سالم اضافه کنید.

  • تسلیم نشو: همه گاه به گاه می لغزند. مهم است که اجازه ندهید یک تلاش ناموفق شما را در رسیدن به هدف تعیین کند. جایی را که ترک کرده اید بردارید و متمرکز بمانید.

Flaticon Icon

تکنیک های دیگر برای امتحان

زمانی است که شما به عادتی که قبلا انجام میدهید رفتار جدید اضافه می کنید، شما در حال حاضر مسواک میزنید اما می‌خواهید از نخ دندان هم استفاده کنید. می‌توانید کم‌کم عادت نخ دندان هم در کنار مسواک زدن استفاده کنید.

قانون ۲۰ ثانیه ای شامل افزودن یا از بین بردن موانع عاداتاست (بسته به اینکه آیا سعی در ایجاد یک عادت جدید دارید یا ترک آن یا عادت قدیمی است) انجام یک عادت ساده تر یا دشوارتر فقط در ۲۰ ثانیه باعث انجام یک عادت میشود تفاوت در اینکه آیا ما یک عادت جدید را دنبال میکنیم یا یک عادت قدیمی را دنبال میکنیم .

Flaticon Icon

سوال

اگر هدف شما اینست که آهسته دویدن را به یک عادت تبدیل کنید . کدام یک از عادات های موجود بهترین راه است؟

انجام دهیم

Photo by Content Pixie on Unsplash

افزودن عادت های جدید به برنامه های روزمره و کنارگذاشتن عادت های قدیمی میتواند سخت باشد. اما خبر خوبی این است که انجام شدنی است!

به یاد داشته باشید اگر لغزش کنید این پایان دنیا نیست:

با کسانی که اهداف یکسانی با شما دارند وقت بگذرانید. به آن عاداتی که می‌خواهید عمل کنید و خود را مسئول بدانید. موفق باشید!

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده