Two people sitting across from each other at a table having a conversation Photo by Christina @ wocintechchat.com on Unsplash

اینکه شما مصاحبه را سپری نموده‌اید و خوشحالید.

اکنون شما با مدیر استخدام صحبت می کنید و او می پرسید، "چه چیزی توجه شما را به این شرکت جلب کرد؟"

این یکی از سوالات خوب و ساده است که می توانید در طول مصاحبه به آن پاسخ دهید.

تحقیق خود را انجام دهید

Flaticon Icon

اگر قبل از رفتن به هر مصاحبه شغلی، می خواهید در مورد شرکت استخدام تحقیق کنید. در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • با بررسی وبسایت آنها شروع کنید. شما در مورد نوع کار آنها، تاریخچه، رهبری، فلسفه و موارد دیگر خواهید آموخت.

  • برای اینکه بدانید دیگر منابع در مورد شرکت چه میگویند مقاله های نوشته شده در وبسایت های کاری، مصاحبه با رهبران شرکت و وبسایت های که نظرات و دستمزد کارمندان را ارسال می کنند مثل  glassdoor.com را مطالعه کنید.

آمادگی مصاحبه

Flaticon Icon

حالا که در مورد شرکت مطالعه کرده اید:

  • لیستی از دو یا سه موردی که شما را هیجان زده میکند را تهیه کنید. و تا میتوانید به شکلِ خاص صحبت کنید تا به نظر نرسد که پاسخ شما به هر شرکتی صدق می‌کند.

  • پاسخ خود را با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تمرین کنید (یا فقط آن را با صدای بلند با خود بگویید!) تا در پاسخگویی به سوال احساس راحتی داشته باشید.

"چگونه می توان پاسخ داد "چه چیزی توجه شما را به این شرکت جلب کرد؟

Woman jumping in the air with her arms up Photo by Mert Guller on Unsplash

این فرصت خوبی برای نشان دادن اشتیاق شماست. مردم عاشق شنیدن تعریف هستند و مصاحبه کننده احتمالاً از شنیدن سخنان شما لذت خواهد برد. در زمان مناسب، تعریف را به مهارت و تجربه تان ربط دهید.

چند نمونه:

۱

"من ماموریت شما را برای کمک به شرکت ها در مدیریت روابط با مشتری دوست دارم. من در آخرین شغل خود در زمینه فروش فعالیت کردم و از نزدیک می دانم که این روابط چقدر مهم هستند."

۲

"من مصاحبه ای از مدیر عامل شرکت را خواندم و از تعهد او به تنوع در استخدام بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم! من عضو کمیسیون دخول، تنوع ، عدل و انصاف در کالج خود بودم و برای من مهم است در شرکتی کار کنم که از کارکرد های من قدردانی نمایند."

۳

میبینم که شما به عنوان یکی از برترین شرکت های متوسط برای کار در منطقه انتخاب شده اید. من خیلی دوست دارم برای شرکتی کار کنم که واقعاً به کارمندان خود ارزش و احترام می گذارد. "

انجام دهیم

به یاد داشته باشید: این سوالی نیست که نشان دهد شما در مورد آنها معلومات دارید. بلکه این یک فرصتی است که به شرکت بفهمانید چقدر در‌مورد آنها مثبت فکر میکنید و همچنان بفهمانید که تحقیق خود را انجام داده‌اید.

اجازه‌نامه:

نظر دهی

این درس به من کمک کرد تا این موضوع را بهتر یاد بگیرم.

بایت‌های پیشنهاد شده